Smatanová a Ďurica nahrali spoločný duet, bude aj videoklip

Zuzana Smatanová a Adam Ďurica majú spoločný duet
Speváčka Zuzana Smatanová nahrala spoločný duet so slovenským spevákom Adamom Ďuricom. Skladbu Miesta plánujú predstaviť fanúšikom už čoskoro. K piesni točia už aj videoklip. Foto: Martin Ferenčík

BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka, skladateľka a textárka Zuzana Smatanová naspievala duet s Adamom Ďuricom. Novú skladbu Miesta, ku ktorej už nakrúcajú aj videoklip, predstavia fanúšikom a fanúšičkám koncom tohto mesiaca. Pieseň nahrávali tri dni, autorkou hudby aj textu je 29-ročná rodáčka z obce Súľov-Hradná.

Obrazom: Zuzana Smatanová a Adam Ďurica nahrali spoločný duet

„Pesničku Miesta som napísala minulý rok v lete. Už pri jej skladaní som vedela, že ju nebudem spievať sama, ale urobím z nej duet. Prvé meno, ktoré mi napadlo, bolo Adam Ďurica. Vôbec som neuvažovala nad inou alternatívou, jeho som tam počula úplne od začiatku. Doma som si nahrala demo a nasledujúci polrok som pesničku iba počúvala a nechávala nápad s Adamovým vokálom v sebe dozrievať,“ prezradila Smatanová, ktorá sa so spomínaným interpretom dohodla na spolupráci začiatkom tohto roka.

Nový singel ju viedol k výmene producenta

„Potom sme sa stretli v skúšobni, našli sme si spoločné vokálové linky a zrazu všetko do seba zapadlo. Trafila som s Adamom do čierneho, pretože mu jeho part naozaj veľmi dobre sadol. A skladba nabrala presne ten význam, ktorý mala mať,“ skonštatovala hudobníčka.

Video: Zuzana Smatanová a Adam Ďurica – prvý teaser ku klipu k skladbe Miesta

S novým singlom si Smatanová zároveň vyskúšala spoluprácu s novým producentom. Desať rokov totiž pracovala s Marošom Kachútom, ktorý je zároveň gitaristom v jej kapele. Kachút produkoval všetkých päť albumov Zuzany Smatanovej od roku 2003. Tentoraz si však pre spoluprácu vybrala Mareka Rakovického, frontmana skupiny Lavagance.

„Chcela som vyskúšať pohľad niekoho nového, a preto som oslovila na produkciu Mareka. Je to úplne nový pocit, keď človek odíde zo zabehaného, overeného spôsobu nahrávania niekam, kde to nepozná a nevie, či to je ten správny smer. Zároveň je to inšpirujúce a umelecky to posúva ďalej. Myslím si, že Marek pesničku pochopil presne tak, ako som ju napísala a dal jej krásnu, citlivú atmosféru,“ dodala speváčka.

Vyhrala spevácku súťaž a teraz ju pozná celé Slovensko

Zuzana Smatanová sa narodila 14. júna 1984. Hudobnú kariéru odštartovala po tom, čo sa v roku 2003 stala víťazkou autorskej hudobnej súťaže Coca-Cola PopStar. Na konte má albumy Entirely good (2003), Svet mi stúpil na nohu (2005), Tabletky odvahy (2007), koncertný záznam Zuzana Smatanová Live (2008), dvojalbum Gemini (2009) a štúdiovku Dvere (2011).

Video: Zuzana Smatanová – Miluj ma alebo odíď

Spolupracovala aj so skupinami Desmod a IMT Smile a s hudobníkom Petrom Nagyom. Je držiteľkou šiestich Zlatých Slávikov v kategórii speváčka roka (2005 – 2010) a víťazkou ocenenia Absolútny Slávik 2010.

Ďurica robil Smatanovej najskôr predskokana

Adam Ďurica pochádza z Hlohovca. Do povedomia verejnosti sa dostal už v roku 2004 vďaka účasti v speváckej šou Slovensko hľadá Superstar.

Video: Adam Ďurica – Chýbaš mi

Ako hosť sa predstavil na turné kapiel I.M.T. Smile, Desmod, Peha alebo Komajota i speváčky Zuzany Smatanovej. Spolupracoval aj so spevákom Petrom Cmorikom. Na konte má albumy Cukor a Soľ (2006), Mladá vlna (2008) a Dávno zomrel Rock ‘n’ Roll (2011).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ĎuricaZuzana Smatanová