Sme neskutočné mužstvo. Musíme dostať gól a až potom začneme hrať, tvrdí Mak po výhre Zenitu nad Moldou

Zenit Petrohrad, Európska liga
Hráči Zenitu Petrohrad Miha Mevlja (vpredu) Erling Braut Haland v tíme Molde FK v zápase play-off Európskej ligy 2018/2019, Petrohrad, Rusko, 23. august 2018 Foto: ilustračné, SITA/AP

PETROHRAD 24. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak bol pri domácom obrate ruského Zenitu Petrohrad z 0:1 na 3:1 proti nórskemu Molde FK vo štvrtkovom prvom zápase play-off Európskej ligy 2018/2019.

Dvadsaťsedemročný bratislavský rodák odohral celý duel, predstavil sa v útoku po boku Arťoma Dziubu, ktorý na nedávnych MS v Rusku strelil v drese „zbornej“ tri góly.

Sme neskutočné mužstvo

Zenit prehrával s Molde od 42. min gólom Eirika Hestada, v záverečnej dvadsaťminútovke však prišli tri presné zásahy favorizovaného petrohradského mužstva: v 71. min vyrovnal spomenutý Dziuba, v 80. min poslal domácich do vedenia Anton Zabolotnyj a v 90. min na radosť 41 000 divákov spečatil triumf slovinský stopér Zenitu Miha Mevlja.

„My sme neskutočné mužstvo. Vždy musíme dostať gól a až potom začneme hrať. Prvý polčas nám nevyšiel. Po zmene strán to bolo iné. Začali sme hrať svoju hru a otočili sme nepriaznivý stav,“ uviedol prostredníctvom svojej oficiálnej stránky Mak, ktorý bol pri dvoch domácich góloch.

„Je super, že sme v závere skórovail aj tretíkrát. Molde, ktoré vedie bývalý skvelý nórsky útočník Oel Gunnar Solskjaer, je veľmi kvalitné mužstvo.“

Čaká nás ťažkých 90 minút

Rýchlonohý slovenský krídelník vie, že napriek dvojgólovému náskoku to Zenit nebude mať na pôde Molde v budúcotýždňovom odvetnom stretnutí vo štvrtok 30. augusta o 19.00 h vôbec jednoduché.

„Navyše odveta sa bude hrať na umelej tráve. Čaká nás ťažkých 90 minút. Veríme však, že postúpime a na jeseň si zahráme v skupinovej fáze Európskej ligy,“ dodal pre svoj web Róbert Mak, ktorý v drese slovenskej reprezentácie nastúpil v 45 zápasoch a strelil 10 gólov.