Sme pripravení aj na výtržnosti, tvrdí pred MS vo futbale 2018 šéf FIFA Infantino

Vladimir Putin, Gianni Infantino
Ruský prezident Vladimir Putin a Gianni Infantino (šéf FIFA). Foto: archívne, Alexej Nikolskij, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP.

MOSKVA 9. júna (WebNoviny.sk) – Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino vyhlásil, že organizátori majstrovstiev sveta v Rusku (14. júna – 15. júla) sú pripravení na všetko, aj na prípadné výtržnosti fanúšikov.

Prelink

Podľa jeho slov, dostali príslušné pokyny aj rozhodcovia. Tí, ak nastanú nepokoje, môžu okamžite prerušiť zápas. „Všetci veľmi dúfame, že nenastanú žiadne násilnosti. Ak áno, naša odpoveď bude veľmi jasná,“ povedal Infantino pre periodikum Die Welt.

Šéf FIFA podotkol, že celý šampionát je naplánovaný do posledného detailu. Bezproblémový priebeh bude zabezpečovať aj blízka spolupráca bezpečnostných zložiek všetkých štátov.

Infantino sa teší na premiéru technológie videorozhodcov. Hoci má nový systém „muchy“ hlava FIFA vie garantovať výraznú pomoc pri rozhodovaní: „Nič nie je dokonalé, ale môžete si byť istí, že neuvidíme zásadne zlé verdikty.“

MS 2018 odštartujú vo štvrtok úvodným zápasom domáceho Ruska so Saudskou Arábiou od 17.00 h SELČ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gianni Infantino