Sme svedkami veľkej sociálnej žne, vyhlásil Fico a poďakoval Dankovi a Bugárovi

Andrej Danko, Robert Fico, Béla Bugár
Zľava: Šéf národniarov Andrej Danko, predseda strany Smer-SD Robert Fico a líder Mosta-Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Všetky návrhy, ktoré sú dohodnuté v rámci koalície, prechádzajú hladko. Dokonca veľakrát prechádzajú viac ako ústavnou väčšinou.

Na piatkovej tlačovej besede to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico s tým, že ďakuje predsedovi Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi a šéfovi Mosta-Híd Bélovi Bugárovi, že sa darí dotiahnuť dohody do konca.

„Sme svedkami veľkej sociálnej žne. V niektorých oblastiach predkladáme návrhy, ktoré tu doteraz neboli,“ uviedol. Zdôraznil, že „vládna koalícia je absolútne funkčná.“ Je zvedavý, ako to bude vyzerať po nasledujúcich parlamentných voľbách. Ak budú v koalícii, budú „vlastným telom chrániť sociálne opatrenia.“

Na otázku, či koalícia funguje, v utorok šéf národniarov Andrej Danko odpovedal, že sa stačí pozrieť na hlasovanie v parlamente.

„Koaličná zmluva funguje na základe toho, že sa schvaľujú zákony a komunikujeme spolu. Koaličná zmluva je politicky deklarovaná spolupráca. To, že koalícia nefunguje, mi môžete povedať vtedy, ak nebude schválený nejaký návrh,“ dodal Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárRobert Fico