Aj po 29 rokoch od nežnej revolúcie sme svedkami frustrácie z politiky a politikov, tvrdí Pčolinský

Pčolinský
Poslanec NR SR za stranu Sme rodina - Boris Kollár Peter Pčolinský Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Po 29 rokoch od Nežnej revolúcie sme, žiaľ, podľa podpredsedu poslaneckého klubu Sme rodina Petra Pčolinského svedkami frustrácie a apatie z politiky a politikov.

Ako povedal v sobotu pre agentúru SITA, ľudia očakávajú od politikov a štátu pomoc v ťažkých situáciách, ale tej sa im dostáva len v minimálnej miere. „Štát a politici by mali tvrdo pracovať na prinavrátení dôvery občanov v štát a ich zástupcov, pretože ideály, s ktorými išli ľudia 17. novembra na námestia sa vytratili a ostala len trpká pachuť,“ povedal.

Podľa poslankyne NR SR za Sme rodina Adriany Pčolinskej 17. november 1989 znamenal najväčšiu koncentráciu túžby po slobode, po nádeji, po lepšom živote. „Nežná revolúcia znamenala najväčšiu koncentráciu ohľaduplnosti, lásky, tolerancie, hrdosti na vlastný štát,“ povedala dnes pre agentúru SITA s tým, že nikdy nesmieme zabudnúť na obete totality, na zneužívanie štátnej moci, na neprávosť a morálny rozklad spoločnosti.

„Buďme hrdí, že sme to ako národ dokázali a skúsme sa, inšpirovaní odkazom Nežnej revolúcie, zjednotiť a opätovne zabojovať o to, aby pravda a láska zvíťazili nad lžou a nenávisťou. Prekonajme apatiu, znechutenie, pohodlnosť. Sme to dlžní našim rodičom, starým rodičom, našim deťom. Sme to dlžní sami sebe. Sme to dlžní budúcnosti našej krásnej krajiny. Dá sa to,“ uviedla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pčolinský
Firmy a inštitúcie Sme rodina - Boris Kollár