Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Foto: SITA/Nina Bednáriková
15. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(4)

Smer ide zabetónovať šéfov úradov práce, tvrdí Brocka

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Smer-SD ide podľa poslanca Národnej rady SR Júliusa Brocku (KDH) zabetónovať vo svojich funkciách súčasných riaditeľov úradov práce.

Uviedol to v rozprave k návrhu novely zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti, ktorou sa postavenie riaditeľa úradu práce zmení z politickej funkcie na funkciu vedúceho zamestnanca v štátnej službe. “Vláda ani nemodernizuje úrady práce, ani nezvyšuje ich efektivitu,” povedal Brocka.

Od začiatku budúceho roka by sa predloženým návrhom novely zákona mala zrušiť právna subjektivita úradov práce, sociálnych vecí a rodiny ako rozpočtových organizácií. “Cieľom je zmodernizovať výkon štátnej správy tak, aby bola vykonávaná a organizovaná flexibilne, diferencovane podľa potrieb obyvateľov a regiónov, v ktorých žijú, a aby boli zabezpečené rovnaké podmienky pre všetkých občanov pri výkone štátnej správy v predmetnej oblasti,” tvrdí ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Podľa rezortu práce a sociálnych vecí sa týmto krokom zabezpečí lepšia koordinácia štátnej správy na úseku sociálnych vecí a služieb zamestnanosti. “Navrhované riešenie usporiadania miestnej štátnej správy, okrem zvýšenia kvality výkonu samotných odborných činností, zjednoduší riadiace vzťahy zjednotením riadiacej a kontrolnej činnosti,” zdôvodňuje ministerstvo práce návrh novely zákona.

Odporúčané články

Nezamestnaní na Slovensku sú v priemere bez práce 950 dní Nezamestnanosť klesla, ministra potešila Rimavská Sobota

Témy

Diskusia

Klara +++++++++++++ Mám informáciu že Smer poslal Brockovi pozvanie na obsluhu miešačky betónu a preto o tom vie. To v tom Smere riadne "zavalašili", veď Brocka nikdy nič v živote manuálne nerobil, možno len pri jedení a možno(nie som si istý) aj na WC. Napoleonsky komplex KáDeHáci su nejaky aktivny. Mlatia prazdnu slamu, trepu nezmysly len aby sa dostali do médii. Evidentne trpia komplexom menejcennosti, nizke schopnosti doháňajú vysokou aktivitou. :) Ferko Áno,pán Brocka,bude to vedúci zamestnanec v štátnej službe,ktorý bude platený za nové pracovné miesta pre nezamestnaných. Ešte je veľa kadehákov zamestnaných na úradoch práce,ktorým sa velmi pracovať nechce,lebo dodržujú kadehácko-kresťanskú disciplínu. Čim hrošie na Slovensku,tým lepšie pre kadehákov. Nech žije...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

DRAN.sk

Dámskajazda

NAJKY.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...