Smer, KDH a HZDS proti Ostrihoňovej s Lednárom

Serafína Ostrihoňová
Serafína Ostrihoňová Foto: SITA/Mária Pietová

NITRA 14. septembra (WEBNOVINY) – Kandidátom koalície Smer-SD, KDH a ĽS-HZDS na post primátora Zlatých Moraviec je Peter Lednár. Jeho cieľom je zosadiť po ôsmich rokoch z primátorskej stoličky Serafínu Ostrihoňovú. „Chceli by sme vrátiť do mestského zastupiteľstva slušnosť, ktorá sa za posledné roky vytratila. Poslanci si musia vážiť primátora a ten zas poslancov,“ povedal okresný šéf Smeru-SD v Zlatých Moravciach Marián Kéry. Lednárovými hlavnými prioritami bude výstavba bytov a zvyšovanie zamestnanosti.

Posledných 18 rokov pôsobil Lednár na poste generálneho riaditeľa nemeckej firmy, ktorá sa zaoberá poľnohospodárskou výrobou na východnom Slovensku, v súčasnosti robí vo firme poradcu.

Ako uviedol, vo svojej predvolebnej kampani nebude nikoho napádať ani osočovať. Zároveň dementuje informácie, ktoré sa začali šíriť po Zlatých Moravciach, že bol agentom Štátnej bezpečnosti (ŠtB).

To je totálny nezmysel. Tí ľudia, ktorí boli v nejakých funkciách za bývalého režimu, tak keď cestovali von, zakaždým podpisovali rôzne prehlásenie, ktorými sa režim chcel uistiť, že nezostanú vonku a kto hovorí, že nie, tak klame,“ prehlásil Lednár.

Okrem Lednára chcú Ostrihoňovú z primátorskej stoličky zosadiť aj mestský poslanec Peter Dvonč, občiansky aktivista Cyril Lazúr, Václav Plhal z Komunistickej strany Slovenska a advokátka Helena Rozborová. Peter Dvonč, brat nitrianskeho primátora Jozefa Dvonča, je pritom členom Smeru-SD, ktorý nominoval Lednára. Požiadal o pozastavenie členstva v strane, o jeho žiadosti však orgány Smeru-SD zatiaľ nerozhodli.

Najväčšiu zodpovednosť má asi strana Smer-SD. Budeme sa snažiť vysvetliť mu, že je nerozumné, aby išiel do volieb ako nezávislý, keď je tu nejaká koalícia, ktorá stavia spoločného kandidáta,“ povedal Kéry.

Koalícia Smer-SD, KDH a ĽS-HZDS je podľa neho stále otvorená. „Rokujeme so SNS a aj s SDKÚ-DS, ale tam už je to dosť problematické, pretože oni podporujú pán Lazúra,“ uviedol. Koalícia sa už predbežne dohodla aj na prerozdelení poslaneckých mandátov – Smer-SD by mal v prípade volebného víťazstva získať deväť kresiel, KDH osem a ĽS-HZDS dve.

Množstvo kandidátov nahráva do karát súčasnej primátorke, ktorá už dvakrát voľby vyhrala so suverénnym náskokom. „Ja sa obávam, že ak bude viac kandidátov, bude to veľmi zlé. Tretíkrát by mohla byť primátorkou Ostrihoňová a to už niektorí občania hovoria, že sa radšej odsťahujú. Veď za osem sa tu napríklad nevybudoval jediný byt,“ povedal mestský poslanec Ľudovít Chládek (nezávislý).

Primátorka sa k svojim protikandidátom vyjadrovať nechcela. Ako povedala, zatiaľ žiadnu predvolebnú kampaň nevedie a spolieha sa na ľudí. Ak by nejakú kampaň predsa len robila, bude to z jej vlastných peňazí. Ako povedala, je závislá na službe ľuďom a občania ju oslovujú s tým, že sa boja, že nebude „pod tým obrovským tlakom“ kandidovať.

Cez môj kríž priťahuje k sebe Boh bližšie tých, ktorí túžia po pravde, spravodlivosti a dobre, a práve preto ja z tej cesty pánovej, Ježišovej Kristovej, nikdy neuhnem. Radšej zomriem, ako zradím,“ vyhlásila Ostrihoňová.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián KéryPeter LednárSerafína Ostrihoňová