Smer podľa Bugára čaká pri šéfovi NKÚ na abdikáciu opozície

Bela bugar
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Opozícia nemôže podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára dať premiérovi Robertovi Ficovi taký nástroj, žeby nenavrhla kandidáta na post šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ).

Práve na toto čaká Robert Fico, aby sa mohol vyhovárať, že opozícia nedáva návrhy a oni nemôžu akceptovať, že nie je zvolený nový predseda, tak to urobia sami. Nemôžeme mu dať taký nástroj do ruky,“ povedal Bugár dnes novinárom. Podľa neho sa opozícia bude musieť stretnúť a povedať si, ako ďalej. Pokiaľ na to pristúpi SaS, tak kandidáta by mohla podľa Bugára navrhnúť aj iná strana.

Inak nemeníme svoje rozhodnutie,“ povedal. Už na začiatku volebného obdobia sa opozícia dohodla, že kandidáta na predsedu NKÚ navrhne SaS. Zároveň dodal, že nemá význam, aby znovu kandidoval Klimeš, ale záleží to od SaS.

Opozičné strany by sa podľa podpredsedu SaS Juraja Miškova už viac nemali zúčastňovať na politickej komédii, ktorú pri voľbe predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) režíruje Robert Fico. Miškov preto kolegom z opozície navrhne nezúčastniť sa na žiadnej ďalšej voľbe šéfa NKÚ, pokiaľ sa Robert Fico verejne nezaviaže dodať hlasy všetkých 83 poslancov za Smer-SD pre zvolenie opozičného kandidáta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárRobert Fico
Firmy a inštitúcie NKÚ Najvyšší kontrolný úrad