Smer sa dá poraziť aj mimo Bratislavského kraja, tvrdí Frešo

Pavol Frešo
Predseda SDKÚ-DS a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Smer je v novembrových regionálnych voľbách poraziteľný, a to nielen v Bratislavskom kraji, uviedol to na sobotňajšom brífingu po rokovaní Ústrednej rady SDKÚ-DS predseda strany Pavol Frešo.

„Bol poraziteľný v roku 2009 tu v Bratislave, je poraziteľný aj v tomto roku 2013 tu v Bratislave, v tejto v úvodzovkách poslednej bašte stredo-pravej scény. Myslím si, že je poraziteľný nielen tu v Bratislave, ale je poraziteľný aj inde na Slovensku,“ vyhlásil predseda SDKÚ-DS, ktorý je zároveň predsedom Bratislavského kraja a o tento post sa bude opäť uchádzať v nadchádzajúcich voľbách.

Proti nemu sa za stranu Smer-SD postaví europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová.

V strane SDKÚ-DS si podľa Freša uvedomujú dôležitosť každých volieb, aby v nich ukázali, že existuje alternatíva k vládnucej strane Smer a župné voľby nie sú výnimkou. SDKÚ sa bude podľa Freša snažiť dokázať, že ľavicu je možné poraziť aj v iných krajoch, ako je Bratislavský.

Ako príklad uviedol Banskobystrický kraj, kde ako svojho kandidáta postavila strana SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka, ktorému deklarovali podporu aj strany Most-Híd a SaS. „Ale rovnako aj z tohto miesta podporujeme všetkých ostatných kandidátov, či v Prešove, či v Žiline, alebo koniec koncov aj v Nitre,“ dodal Frešo.

Na Ústrednej rade SDKÚ-DS zároveň odhlasovali malú zmenu stanov – ide o zmenu sídla strany. Starú stranícku centrálu v Dome kultúry Ružinov, kde strana sídlila takmer od svojho vzniku, SDKÚ-DS opustila v auguste. Dnes museli ešte formálne túto zmenu odhlasovať v straníckych štruktúrach. SDKÚ sa presťahovala na Vajnorskú ulicu.

K budúcoročným prezidentským voľbám Frešo uviedol, že ani v nich sa so Smerom nespoja. Zopakoval zároveň stanovisko, že s rozhodnutím o tom, ktorého kandidáta podporia, počkajú do výsledkov regionálnych volieb.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo