Smer-SD klesol pod 20 percent, kotlebovci pred Kiskom a za hranicou sú SaS aj Most-Híd

Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík
Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík. Foto: SITA - koláž WBN.

Voľby by aj v novembri vyhrala strana Smer-SD so ziskom 19,1 percenta, Sloboda a Solidarita (SaS) by sa do parlamentu nedostala. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý uskutočnila od 5. do 12. novembra na vzorke 1 079 respondentov. Jeho výsledky agentúre SITA zaslal Pavel Haulík z MVK.

Do parlamentu aj Sme rodina

Na druhom mieste by skončila koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu), ktorú by volilo 9,7 percenta opýtaných. Nasledovala by strana Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 8,9 percenta.

Do Národnej rady SR by sa dostala aj strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí, ktorej by svoj hlas odovzdalo 8,8 percenta opýtaných, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) by volilo 7,9 percenta, Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) 7,6 percenta, vládnu Slovenskú národnú stranu (SNS) 7 percent a hnutie Borisa Kollára Sme rodina 6,5 percenta.

Niektorí nevedia, či by šli voliť

Brány parlamentu by naopak neprekročili Strana maďarskej komunity (4,5 percenta), opozičná strana SaS (4,4 percenta), Dobrá voľba exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera (3,9 percenta), strana Vlasť sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina (3,5 percenta) či vládna strana Most-Híd, ktorú by volilo 2,3 percenta.

Sedem percent opýtaných uviedlo, že by sa na voľbách určite nezúčastnilo a ďalších 17,2 percenta nevedelo odpovedať, či by išli voliť, respektíve koho by vo voľbách podporili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaMarian KotlebaPavel HaulíkŠtefan HarabinTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Agentúra MVKDobrá voľbaKDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSme rodina - Boris KollárSMER-SDSNS Slovenská národná stranaSPOLU – občianska demokraciaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí - Kiskova politická strana