Smer-SD má v ďalšom prieskume náskok šesť percent, SNS aj Dobrá voľba si polepšili

Robert Fico, Smer-SD
Predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Pred začiatkom moratória na prieskumy ešte jeden vydala aj agentúra Communications and Campaigns, ktorá ho vypracovala pre Denník S.

Uskutočnil sa medzi 10. až 13. februárom na vzorke 1025 respondentov a potvrdil, súboj o druhú priečku medzi hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Kotlebovou ĽSNS, existenciu veľkého počtu strán v rizikovej zóne, maďarské subjekty mimo parlamentných lavíc či kontinuálny rast nenápadnej Dobrej voľby.

Ako ukázali všetky posledné zverejnené prieskumy, voľby by vyhral Smer-SD so ziskom 17,95 percenta. Na druhom mieste sa umiestnili kotlebovci, ktorým dôveruje 11,9 percenta opýtaných a prvú trojku uzatvára OĽaNO so ziskom 11,12 percenta.

Nasledujú strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí (9,27 %) a koalícia Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia so ziskom 8,10 percenta. Do parlamentu by sa ešte dostali aj Boris Kollár a jeho Sme rodina (6,83 %) a tiež Slovenská národná strana (SNS), ktorá zaznamenala 5,95 percenta. Poslednými dvoma stranami, ktoré by prekročili päťpercentnú hranicu, sú Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej vyjadrilo sympatie 5,56 percent ľudí, aj KDH Alojza Hlinu, ktorú by volilo 5,07 percenta občanov.

Brány parlamentu atakuje aj Dobrá voľba (4,88 %). Pod hranicou zvoliteľnosti sú aj Bugárov Most-Híd (4 %), ďalšia maďarská strana Magyar Közösségi Összefogás – Maďarská komunitná spolupatričnosť (3,61 %), Harabinova Vlasť (1,95 %).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaKDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMagyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosťOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSMER-SDSNS Slovenská národná stranaSPOLU – občianska demokraciaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí - Kiskova politická strana