Smer-SD nebude pokračovať v úprave zákona o interrupciách, myslí si premiér Pellegrini

Pellegrini, Kalavská
Zľava: Premiér Peter Pellegrini a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Foto: SITA/Diana Černáková

Premiér Peter Pellegrini si myslí, že strana Smer-SD nebude pokračovať v téme zákonnej úpravy interrupcií. Prípravu konkrétneho návrhu novely potvrdili koncom júla koaličné strany Smer-SD a Slovenská národná strana. Podľa premiéra je súčasná legislatíva týkajúca sa interrupcií dostačujúca.

„Legislatívna zmena bola viackrát novelizovaná, myslím si, že je dostačujúca a nemyslím si, že momentálne je problematika interrupcií témou, ktorá by sa mala iniciatívne otvárať. Ide skôr o politické aktivity. Ja si ani nemyslím, že Smer bude v tejto téme pokračovať a bude sa snažiť tieto zmeny presadzovať,“ povedal predseda vlády na dnešnom brífingu v Bratislave na Rázsochách a dodal, že na Slovensku každoročne klesá počet interrupcií.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská uviedla, že parlament asi pred rokom požiadal ministerstvo o participáciu na novele zákona. „Je to vysoko odborná téma pre lekárov, gynekológov, neonatológov. Na základe toho, čo oni povedia, sa môžeme baviť ďalej,“ uviedla ministerka.

Most-Híd je zásadne proti účelovému nastoľovaniu takých tém, ktoré sú pre spoločnosť zvlášť citlivé. Podľa tejto tretej koaličnej strany počas kampane nemôže vzniknúť taká celospoločensky akceptovaná norma, ktorá bude odrážať odbornú, právnu aj etickú rovinu tohto problému.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáPeter Pellegrini