Smer-SD sa stáva vidieckou stranou, tvrdí Slosiarik a podľa Leška zrejme nevyvodí žiadne dôsledky

ZHROMAŽDENIE: Za slušné Slovensko v Bratislave
Novinár a aktivista Marián Leško na pódiu počas občianskeho zhromaždenia Za slušné Slovensko, organizované v súvislosti s vývojom spoločenskej situácie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, na Námestí SNP v Bratislave. Bratislava, 15. apríl 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 11. novembra (WebNoviny.sk) – Vládna strana Smer-SD sa postupne stáva vidieckou stranou a sťahuje sa do rurálneho prostredia.

Pre televíziu Markíza to v nedeľu povedal sociológ Marián Slosiarik v reakcii na výsledky sobotňajších parlamentných volieb. Smeru-SD sa síce vo voľbách nepodarilo získať väčšie mestá, táto prehra je však podľa Slosiarika „len v symbolickej rovine“.

V počte získaných kresiel starostov zostáva Smer-SD najsilnejšou politickou stranou, získal vyše 20 percent kresiel starostov. Najviac starostov, vyše 42 percent, kandidovalo ako nezávislí.

Politológ Marián Leško vyjadril presvedčenie, že Smer-SD, podobne ako v župných voľbách, nevyvodí z výsledkov žiadne dôsledky. Predseda strany Robert Fico podľa neho označí komunálne voľby za ďalších úspech jeho strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián LeškoRobert Fico