Smer vyhlásil podnikateľom tichú vojnu, tvrdí KDH

Euro, peniaze_euro
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) – Január prináša podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka pre podnikateľov vytriezvenie zo sľubov vládneho Smeru-SD.

Ako povedal pre agentúru SITA, najmä tí menší sú prekvapení, že zvýšené dane a odvody sa netýkajú len bohatých, ale aj ich.

Smer tým vyhlásil podnikateľom tichú vojnu. Na útok Smeru reagujú mnohí podnikatelia obranou a tak vláda môže byť už v apríli tohto roku prekvapená, že vyberie menej daní ako očakávala,“ upozornil.

Daňové priznania k dani z príjmu za rok 2012 budú podľa Moravčíka poznačené snahou obrániť sa pred vyššími daňovými preddavkami v tomto roku. „Môžeme očakávať umorovanie starých strát či zvýšené mzdové výdavky za december. Vrcholom arogancie vlády Smeru je, že chce vyberať vyššie dane a nesprístupnil načas ani nové formuláre na daňové priznania,“ zdôraznil Moravčík.

Smer podľa podpredsedu KDH čoskoro zistí, že nie je možné donekonečna žmýkať podnikateľov. „Najhorší pre spoločnosť však nebude nižší výber daní, ale utlmenie podnikania a zamestnávania na Slovensku. KDH vyzýva vládu, aby citlivejšie pristupovala k ľuďom a neobetovala ich v prospech svojich mecenášov. Namiesto vyšších daní navrhujeme Robertovi Ficovi, aby lepšie kontroloval predražené obstarávania svojich ministrov,“ vyhlásil Moravčík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie