Smeráci sa zastali Danka a sú zvedaví, ako sa bude opozícia správať pri rokovaní o podvodoch Kisku

Andrej Kiska, Andrej Danko, Robert Fico
Zľava: Prezident SR Andrej Kiska, šéf parlamentu Andrej Danko a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Viacerí poslanci Smeru-SD v stredu neprišli na mimoriadnu schôdzu do parlamentu, na ktorej je odvolávaný predseda NR SR Andrej Danko.

Ako uviedli viacerí oslovení pre agentúru SITA, v utorok dostali SMS správy, že do Bratislavy cestovať nemusia. Ide najmä o poslancov zo stredného a východného Slovenska.

Stredajšia mimoriadna schôdza Národnej rady Slovenskej republiky k návrhu na odvolanie Andreja Danka z funkcie predsedu NR SR je podľa stanoviska Smeru-SD tým najpresnejším obrazom, v akom stave je opozícia a podstatná časť médií.

Ako sa ďalej strana uviedla, je to stav „šírenia totálnej zloby a nenávisti,“ pri ktorom si opozícia a médiá neuvedomujú, že platí odveká pravda: „Kto seje vietor, žne búrku.“ 

Andrej Danko je pre stranu SMER – sociálna demokracia legitímne zvoleným predsedom NR SR, uvádza sa v stanovisku, ktoré agentúre SITA poslal vedúci tlačového oddelenia strany Smer – sociálna demokracia Ján Mažgút.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySMER-SDSNS Slovenská národná strana