Smrť mladého pumpára vyšetruje polícia ako vraždu

Vo Veľkej Lomnici prepadli benzínku, streľba má jednu obeť
Vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok vo štvrtok večer prepadli benzínovú pumpu. Pri streľbe bol zranený pracovník pumpy. Previezli ho do nemocnice v Poprade, kde na centrálnom príjme zraneniam podľahol. Veľká Lomnica, 29. január 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

PREŠOV 30. januára (WEBNOVINY) – Vyšetrovateľ v Prešove začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy, ktorá sa stala vo štvrtok 29. januára na čerpacej stanici vo Veľkej Lomnici.

Obrazom: Prepad benzínovej pumpy vo Veľkej Lomnici

Ako informovala hovorkyňa prešovskej polície Jana Migaľová, pár minút po 18 hodine doposiaľ neznámy páchateľ prišiel na pumpu s krátkou guľovou strelnou zbraňou a pristúpil k predajnému pultu, za ktorým bol 24-ročný zamestnanec.

„Po vzájomnej krátkej slovnej výmene neznámy muž z bezprostrednej blízkosti vystrelil zo zbrane a trafil mladého muža do hrudníka. Zasiahnutý zamestnanec po výstrele spadol na zem. Strelec obišiel predajný pult, otvoril registračnú pokladňu a vybral z nej časť peňazí – z čerpacej stanice potom odišiel,“ informuje Migaľová.

Pumpár zomrel približne hodinu po útoku v nemocnici. Škodu spoločnosti, ktorej čerpacia stanica patrí, vyčíslili na najmenej 880 eur. V prípade nariadili súdno-lekárska pitvu a do konania pribrali aj znalca z odboru zdravotníctva a farmácie, aby podal znalecký posudok. Páchateľovi hrozí za takýto obzvlášť závažný zločin trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom