SND avizuje nový festival, lístky budú dostupné cez web

Slovenské národné divadlo
Historická budova SND Foto: snd.sk

BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) – Úplne nový medzinárodný divadelný festival Slovenského národného divadla (SND) Eurokontext.sk už podporuje aj rovnomenný internetový portál – http://www.eurokontext.sk.

Návštevníci webstránky festivalu sa na nej dozvedia v slovenskom aj v anglickom jazyku všetky dôležité informácie o novej prehliadke európskej umeleckej tvorby v SND, informoval agentúru SITA PR manažér SND Branislav Šanta. Web eurokontext.sk tvorí päť sekcií s informáciami o festivale a jednotlivých predstaveniach.

Vstupenky už možno dostať aj elektronicky

Na festival si diváci môžu kúpiť vstupenky priamo cez portál. Nájdu tu aj aktuality a zaujímavosti z festivalu. „Keďže eurokontext.sk má responzívny dizajn, používatelia tabletov a smartphonov môžu využívať rad funkcií podobne jednoducho ako pri štandardnom počítači,“ dodal Branislav Šanta.

SND avizuje nový medzinárodný divadelný festival v Bratislave ako nultý ročník. Od 5. do 24. júna naň prídu divadlá z ôsmich krajín. Spolu 40 predstavení festivalu Eurokontext.sk 2014 doplnia diskusie, workshopy a výstavy.

Cieľom všetkých podujatí je priblížiť aktuálnu tvorbu európskych divadiel s dôrazom na krajiny Visegrádskej štvorky – Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. „Eurokontext.sk je medzinárodný festival divadiel V4 a vybraných partnerov z Európskej divadelnej konvencie (ETC), ktoré spája sila témy, sila slova, sila progresívneho mainstreamu,“ informovalo národné divadlo.

Festival bude patriť k najväčším na Slovensku

Festival troch umeleckých druhov – činohry, opery a baletu, ktoré zastrešuje najstaršie profesionálne divadlo na Slovensku – Slovenské národné divadlo, má charakter bienále. V rámci medzinárodných divadelných festivalov bude podľa SND patriť k najväčším na Slovensku.

Nadviaže na úspechy festivalu Eurothalia. V júni festival Eurokontext.sk výnimočne odštartuje spoločne. Následne festival hudobného a pohybového divadla potrvá od 5. do 12. júna, festival činoherného divadla od 13. do 21. júna. Ďalší ročník činoherného festivalu sa bude konať v roku 2015 a následne pravidelne – v dvojročných intervaloch.

Festival Eurokontext.sk bude podľa generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského „bienále prehliadky medzinárodnej tvorby inscenácií nevšednej dramaturgie, originálnych tvorcov“. Projekt festivalu je súčasťou koncepcie riadenia a rozvoja SND, s ktorou Marián Chudovský získal post šéfa prvej divadelnej scény Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Chudovský
Firmy a inštitúcie SND Slovenské národné divadlo