SND vydáva ročenku, predstaví nadchádzajúcu divadelnú sezónu

SND
Generálny riaditeľ Orange Slovensko Pavol Lančarič (vľavo), moderátorka večera herečka Kamila Magálová (v strede) a riaditeľ SND a šéf opery SND Marián Chudovský (vpravo). Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) – Priaznivci divadla môžu spoznať nadchádzajúcu divadelnú sezónu Slovenského národného divadla (SND) vďaka praktickej pomôcke, Ročenke SND 2014/ 2015. Národné divadlo v nej knižne spracovalo hracie plány na nadchádzajúcu 95. sezónu v rozsahu 252 plnofarebných strán, agentúru SITA o tom informoval PR manažér SND Branislav Šanta.

Podľa generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského je publikácia určená nielen pre publikum divadla, ale aj pre vedenia európskych divadiel a dostane sa na pulty zahraničných cestovných kancelárií.

Cieľom ročenky je ukázať sa svetu

„Jej zámerom je vydať signál do sveta, ukázať, že vieme, ktorou cestou sa mienime uberať. Že sme divadlo s ucelenou koncepciou a so zrelými zámermi,“ uviedol vo svojom príhovore v ročenke Marián Chudovský. K čitateľom sa v Ročenke SND 2014/ 2015 prihovárajú aj umeleckí riaditelia činohry, opery a baletu národného divadla.

Ročenku SND 2014/2015 tvoria prehľady sezóny aj premiér Činohry, Opery a Baletu SND či repertoár i hracie plány Opery a Baletu SND. Obsah dopĺňajú informácie o festivale Eurokontext.sk, sumár členov umeleckých súborov a vedenia SND, všeobecné informácie o predaji, ponuka abonentiek a nákresy hľadísk.

Ročenku možno dostať v priestoroch Slovenského národného divadla

Nová ročenka Slovenského národného divadla vyšla v náklade 1 500 kusov a záujemcovia si ju môžu kúpiť v pokladniciach SND, dodal v tlačovej správe Branislav Šanta. Viac informácií možno nájsť na webstránke – http://www.snd.sk.

Slovenské a slovanské témy v činohre, pôvodnú tvorbu, svetoznámych divadelníkov, ako je Robert Wilson ako i hosťovania známych operných hlasov Adriany Kučerovej a Pavla Bršlíka v opere.

To všetko a viac sľubuje nadchádzajúca 95. divadelná sezóna Slovenského národného divadla (SND) 2014/ 2015. Ide o prvú naozajstnú sezónu súčasného vedenia SND.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Chudovský
Firmy a inštitúcie SND Slovenské národné divadlo