Snehová búrka obišla New York, meteorológovia sa kajajú

Sneh
Zimné počasie najvýraznejšie zasiahlo Boston a oblasť takzvaného Nového Anglicka Foto: SITA/ AP

BOSTON 28. januára (WEBNOVINY) – Snehová víchrica, ktorá od pondelka vzbudzovala obavy na celom severovýchode USA, z veľkej časti ušetrila metropolu New York. Miestni meteorológovia sa už ospravedlnili za predpovede, v ktorých jej pripisovali možné historické rozmery.

Obrazom: V Spojených štátoch pre snehovú búrku, zrušili tisícky letov

Časť obyvateľov totiž neskrývala rozčarovanie z prísnych opatrení vrátane zákazu jazdiť autom po meste pod hrozbou vysokej pokuty a zastavenia verejnej dopravy. Ďalší Newyorčania naopak ocenili, že politici neponechali nič na náhodu, a niektorí dokonca vyjadrili solidaritu s meteorológmi. Tí pôvodne varovali, že búrka môže priniesť až 90 centimetrov snehu a vietor so silou hurikánu. Už v utorok ráno však svoje predpovede zmiernili.

Zimné počasie od pondelňajšieho večera najvýraznejšie zasiahlo Boston a oblasť takzvaného Nového Anglicka, okolo 60 centimetrov snehu však napadlo aj na východnom výbežku ostrova Long Island. Z okolia Bostonu hlásili vyše 30-centimetrovú snehovú pokrývku. Americká Národná meteorologická služba zaznamenala na ostrove Nantucket nárazy vetra s rýchlosťou 125 kilometrov za hodinu.

V rámci preventívnych opatrení na severovýchode USA prerušili premávku na železniciach, zatiaľ čo aerolínie zrušili vyše 7700 letov. Školy a úrady zostali v uplynulých dňoch zatvorené. Americký severovýchod postihla podobná víchrica už aj v novembri, extrémne zimné počasie sa však odvtedy regiónu z veľkej časti vyhýbalo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom