Snehu na kopcoch ubudlo, podmienky sú však stále dobré

Zima, lyžiari, lyžovanie
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Podmienky na slovenských lyžiarskych svahoch sú aj naďalej dobré až veľmi dobré.

Ako ďalej agentúru SITA informovala Ľubica Styková zo spoločnosti SITOUR, pre vyššie teploty v niektorých strediskách snehu ubudlo, výrazné zmeny na kopcoch však podľa nej nie sú. Dnes na horách očakávajú oblačno so slabým snežením, v nižších polohách hmlisto s mrholením. V prevádzke je minimálne sto areálov a výška snehu je na väčšine upravených zjazdoviek od 30 do 80 cm, v Lomnickom sedle aj na Roháčoch – Spálenej je nad jeden meter snehu. Kvalitou je sneh vlhký.

Veľmi dobré podmienky hlásia v strediskách Chopok sever v Nízkych Tatrách (30 až 55 cm) , Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách, (70 až 140 cm), Malinô-Brdo vo Veľkej Fatre (60 až 70 cm), stredisko Králiky v Kremnických vrchoch (60 až 80 cm) i Vrátna – Paseky v Malej Fatre (45 až 90 cm). Dobré podmienky sú v areáloch Chopok juh (20 až 60 cm snehu) a Vrátna – Chleb (10 až 80 cm). Mimo prevádzky je stredisko Kľačno, obmedzené podmienky sú na Kordíkoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom