Snoubordistka Klaudia Medlová vyhrala anketu Lyžiar roka

Vyhlásenie výsledkov ankety Lyžiar roka
Lyžiarka roka Klaudia Medlová počas vyhlásenia výsledkov ankety Lyžiar roka – najlepší lyžiar sezóny 2014/2015. Štrbské Pleso, 30. máj 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

ŠTRBSKÉ PLESO 29. mája (WEBNOVINY) – Víťazkou ankety Lyžiar roka v sezóne 2014/2015 na Slovensku sa stala Klaudia Medlová. Dvadsaťjedenročná snoubordistka z Liptovského Mikuláša, ktorá na majstrovstvách sveta v Rakúsku získala v januári bronz v disciplíne slopestyle a v big air skončila štvrtá, dostala v ankete lyžiarskych odborníkov najviac hlasov.

Víťazná Klaudia Medlová okrem skvelého vystúpenia na MS v Kreischbergu dosiahla v minulom súťažnom ročníku tri pódiové umiestnenia vo Svetovom pohári. Najvyššie skončila v slopestyle v českom Špindlerovom Mlyne na druhom mieste.

Obrazom: Vyhlásenie výsledkov ankety Lyžiar roka

Medlová chce svoje výkony stabilizovať

„Sezónu hodnotím veľmi pozitívne, pretože konečne sa mi podarilo dostať snoubord pod kontrolu tak, ako som chcela. Nielen fyzicky, ale už aj mentálne som bola pripravená dosahovať kvalitné výsledky a to sa aj podarilo. Pred zimou som bola v USA, kde som trénovala tri týždne. Po návrate boli majstrovstvá sveta a Svetové poháre, kde sa mi podarilo dosiahnuť veľmi dobre umiestnenia. Z tejto sezóny mám veľkú radosť,“ povedala pre agentúru SITA Klaudia Medlová.

Mladá Liptáčka počas uplynulej sezóny podávala vyrovnané výkony, v budúcnosti ich chce stabilizovať. „Už v závere minulej sezóny sa mi podarilo skončiť na treťom mieste vo Svetovom pohári, ale to sme veľmi neriešili, lebo to mohlo byť šťastie. Darilo sa mi aj v tomto ročníku, bola som na stupienkoch. Pre mňa bude úspech, keď sa mi podarí ustáliť výkonnosť a nebudem ‚kolísať‘,“ pokračovala K. Medlová a doplnila: „Ide o anketu o najlepšieho lyžiara sezóny, preto som veľmi šťastná, že som v tejto konkurencii prerazila ako snoubordistka.“

Vyhlásenie výsledkov ankety Lyžiar roka
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Ocenenie získalo aj trio bežcov

Okrem víťaznej snoubordistky sa do nominácie na ocenenie Lyžiar roka dostalo aj trio bežcov Martin Bajčičák, Peter Mlynár a Alena Procházková, zjazdári Matej Falat, Barbora Klementová, Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová a Adam Žampa či akrobatické lyžiarky Zuzana Stromková a Natália Šlepecká. Freestylistka Stromková sa ma základe internetového hlasovania fanúšikov stala víťazkou ocenenia o najobľúbenejšieho lyžiara v sezóne 2014/2015.

Na slávnostnom vyhlásení v Štrbskom Plese odovzdali aj ocenenie za celoživotný prínos lyžovaniu Monike Poľanovej, Ľudovítovi Kartíkovi a Ladislavovi Šandorovi, tiež pri príležitosti životných jubileí nezabudli na Ivana Iľanovského, Igora Pohleho (obaja 50. narodeniny), Boženu Paugschovú, Jána Kmetónyho, Jána Tánczosa (všetci 60 rokov), Vladimíra Ivanka, Zuzanu Matúškovú (obaja 65), Jána Milana, Emericha Marečka, Magdu Čížovú (všetci 70), Ivana Ambrosa, Jána Dzurošku (obaja 75), Štefana Kučeru, Vladimíra Štrkolca (obaja 80), Milana Húsku či Otta Krajňáka (obaja 90).

Organizátori ankety odovzdali ocenenia aj v ďalších kategóriách – príprava športových podujatí, lyžiarsky klub, objav roka, zdravotne postihnutý športovec, reprezentačný tréner a kouč mládeže.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAlena ProcházkováBarbora KlementováKlaudia MedlováMartin BajčičákMatej FalatPeter MlynárPetra VlhováVeronika Velez-ZuzulováZuzana Stromková