SNP podľa Danka nikdy nebolo namierené voči slovenskej štátnosti

Andrej Danko
Predseda NR SR Andrej Danko počas pietneho aktu v rámci osláv 73. výročia Slovenského národného povstania v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 29. august 2017. Foto: SITA/Jakub Julény

BANSKÁ BYSTRICA 29. augusta (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko na oslavách Slovenského národného povstania (SNP) apeloval, že našu minulosť si musíme pripomínať a musíme prebrať zodpovednosť za našu súčasnosť.

„Za tú sme zodpovední všetci,“ pripomenul Danko vo svojom príhovore. Podľa jeho slov SNP nikdy nebolo namierené voči slovenskej štátnosti. „Povstanie sa rozhorelo, aby sa Slováci mohli slobodne nadýchnuť a vykričať do sveta, že nie sú vazalmi nacizmu, že majú svoju hrdosť a chcú žiť ako slobodní občania,“ dodal Danko.

Generálny riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev spomenul ľudí, ktorí sedávali pri oslavách v prvých radoch, ale už nie sú medzi nami. Ako ďalej povedal, Múzeum SNP je tu preto, aby uchovávalo pamäť účastníkov SNP. „Historici však nie vždy môžu nahradiť priame spomienky účastníkov SNP a oslobodzovacích bojov, lebo dokument nie je osobná účasť,“ dodal riaditeľ múzea.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoStanislav Mičev