SNS chce na rokovaní Koaličnej rady presadiť viacero požiadaviek, je medzi nimi aj 13. plat

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar.

BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) – SNS chce prísť v piatok na rokovanie Koaličnej rady s viacerými programovými požiadavkami, ktoré sa národniarom doteraz nepodarilo presadiť a narážajú na odpor viacerých ministrov za Smer. Podľa informácií agentúry SITA ide napríklad o presadenie trinásteho platu pre každého zamestnanca, ktorý by nebol zaťažený odvodmi a daňami.

Výhody pre zamestnancov

Predseda SNS Andrej Danko hovorí o trinástom plate od marca. Národniari tiež presadzujú ďalšie výhody pre zamestnancov. Ide napríklad o cestovné šeky. Tie by mali dostávať aj dôchodcovia. Keďže sa darí ekonomike štátu, SNS podľa informácií agentúry SITA presadzuje zníženie daňového zaťaženia. Pri týchto témach však naráža na neochotu ministra financií Petra Kažimíra. Národniarom tiež prekáža, že o zvýšenie platov učiteľov museli zviesť veľký politický boj s premiérom Robertom Ficom.

SNS chce tiež presadiť tému, s ktorou išlo do volieb, a to je pomoc slovenskému kúpeľníctvu. Má ísť o sériu legislatívnych zmien. Ide napríklad o návrh znížiť DPH na služby v kúpeľníctve a cestovnom ruchu či zjednodušenie investovania do podnikateľských zámerov v tejto sfére.

Kúpeľníctvo môže zdvihnúť ekonomiku

„Sme presvedčení, že vhodná legislatíva a stimuly pre podnikateľské subjekty pôsobiace v kúpeľníctve a v cestovnom ruchu môžu mimoriadne oživiť toto odvetvie, čím sa môže pozdvihnúť ekonomika krajiny, znížiť nezamestnanosť i pritiahnuť záujemcov zo zahraničia,“ uviedol nedávno Danko. SNS chce tiež klásť dôraz na budovanie cyklotrás.

Podľa informácií agentúry SITA národniari chcú pokračovanie súčasnej vlády, ale ak tá sa viac nezamerá na ľudí, nie sú ochotní v nej zotrvať. Práve v zameraní na ľudí podľa SNS súčasná vláda stagnuje. SNS tiež požaduje jasné stanovenie kompetencií. Národniarom totiž prekáža, že nominanti Smeru sa starajú do všetkých rezortov. „Ide o naplnenie vládneho programu. Ak nám to nesplnia, môže byť po vláde,“ povedal zdroj SNS pre agentúru SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana