Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafael Rafaj
Rafael Rafaj vo funkcii podpredsedu Slovenskej národnej strany skončil. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
5. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

SNS chce obnoviť silný štát, Rafaj ako podpredseda skončil

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) – Nové programové tézy a doplnenie vedenia boli hlavnými témami sobotňajšieho 19. mimoriadneho snemu Slovenskej národnej strany na Táloch.

“Základným posolstvom snemu bolo personálne doplnenie podpredsedov SNS, aby vedeli svojim správaním a vystupovaním dať jasný signál všetkým záujemcom o vlasteneckú politiku, že táto sa dá robiť slušne a dôstojne, bez uniforiem, bez nadávok, agresivity a alkoholu,” povedal na tlačovej besede po skončení snemu predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Prvým podpredsedom strany je Jaroslav Paška. Podpredsedami sa stali Anton Hrnko, Vladimír Chovan, Martina Stodolová a Štefan Zelník. Doterajší jediný podpredseda SNS Rafael Rafaj vo funkcii skončil.

Štát musí ukázať silný prst finančným skupinám

Základným odkazom snemu Slovenskej národnej strany je podľa Andreja Danka snaha o obnovenie silného štátu. Slovenská republika by sa podľa neho mala opäť stať štátom. “Štátom, ktorý si bude plniť nielen zahraničné povinnosti. Základným odkazom je, aby sa vrátil silný štát, silné Slovensko,” povedal Danko.

Podľa neho sa po roku 1989 “šialene” otvorili dvere súkromnému sektoru a začalo sa budovať sociálne trhové hospodárstvo. “Ukazuje sa, že štát dnes potrebuje pomoc, potrebuje jasné kompetencie a pozície vo vzťahu k súkromnému sektoru a ukazuje sa, že štát musí ukázať silný prst finančným skupinám,” dodal Danko.

Štát podľa Danka dnes neexistuje, keďže si neplní elementárne povinnosti. Víziu silného štátu chce strana ďalej prehlbovať a chce o nej komunikovať so stranami, ktoré o to budú mať záujem. Zrkadlo chce SNS nastavovať aj vládnucej strane.

SNS chce hájiť záujmy občanov

Jedným z krokov na posilnenie štátu by malo byť podľa predsedu strany aj získanie strategických podnikov do rúk štátu. “Pokiaľ stratíme všetky vplyvy na tieto podniky, nebudeme mať zdroje na rozvoj a potom sa nebudú budovať cesty, nebudú podmienky pre kultúru, pre šport,” povedal Danko.

Podľa predsedu SNS je potrebné vyjasniť kompetencie súkromného a štátneho sektora. “Dnes je štát rozoberaný na každej úrovni,” dodal Danko. Odkazom snemu SNS je absolútne posilnenie štátu, ktorý však nebude tyran a diktátor. Podľa Danka je tiež najvyšší čas urobiť poriadok s bankami, ktoré tu zaviedli “hypotekárne otroctvo, zdierajú našich ľudí, vyvážajú kapitál”. Hlavným cieľom SNS bude okrem posilnenia štátu i dôraz na strednú triedu.

Podľa predsedu chce sobotňajší snem SNS vyslať aj odkaz ľuďom, ktorí stratili dôveru v politikov, že SNS sa snaží byť stranou, ktorá by hájila ich záujmy. SNS podľa neho nie je stranou jedného muža, je konsolidovanou stranou a verí, že aj v najbližších komunálnych voľbách ukáže, že má miesto na politickej scéne.

Odporúčané články

Čupka to myslí s obnovou HZDS vážne, pri eure chce aj korunu Na Slovensku vzniká nová strana, vyplní ľavicové vákuum

Témy

Diskusia

čivava Prečo volajú Rafaja čivava neviete?????? nicky Každá strana chce zachraňovať Slovensko, len doteraz sa to žiadnej nepodarilo. Rozpredali, rozkradli, čo sa len dalo a teraz nám len medové motúzy ťahajú popred nos. Ani jedna strana nedodržala, čo sľúbila, sme čoraz viac len chudobnejší a chudobnejší. A... krv Prv treba pozatvarat rozkradacov Slovenska cigana Dzurindu,Miklośa,Slotu,Mečiara,Bugára,Figeľa,Fica a dalsich majster klasik 9 Ferko dnes 7.13-ty vieš ze ta mam rad aj ty mna maš rad ako človek človeka.Ale tvoj prispevok a predpoved buducnosti ma trošku rozosmiala.Aj HZDS malo vela preferencii a ty si ho volil aj mozno SNS -ty Ferko a Pozorovatel... občan SR Rozprávať a konať sú dve veci. Danko rozprával rozumne a niet v zásade k jeho slovám mať výhrady. Na strane druhej SNS stratila historický kredit, ktorý mala. Predovšetkým si musí vedenie strany uvedomiť, že si musia získať dôveru občanov a...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...