SNS chce Richterovu hlavu, Fico spojí hlasovanie o dôvere vlády s odvolaním ministra práce

Fico, danko
Zľava: Predseda SNS Andrej Danko a predseda Smer-SD Robert Fico počas tlačovej konferencie po skončení rokovania Koaličnej rady na Bôriku k riešeniu vzniknutej krízy v koalícii. Bratislava, 25. august 2017. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – SNS trvá na odstúpení ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. V piatok to podľa informácií agentúry SITA prezentoval na Koaličnej rade predseda SNS Andrej Danko.

Ak sám neodstúpi alebo ho premiér Robert Fico neodvolá, národniari sú pripravení podporiť opozičný návrh na odvolanie Richtera, ktorá chce ministra odvolávať v parlamente. Fico v piatok na to na Koaličnej rade Dankovi povedal, že spojí návrh na odvolanie s hlasovaním o dôvere vlády.

Podľa informácií agentúry SITA, ktoré potvrdili viacerí predstavitelia koalície, Danko oznámil premiérovi, že jeho poslanci budú hlasovať za odvolanie Richtera, aj keď to bude spojené s hlasovaním o vláde. Zotrvanie Richtera bolo údajne dôvodom, prečo sa v piatok koaliční partneri nedokázali dohodnúť na podpise dodatku ku Koaličnej zmluve.

Predsedovia troch vládnych strán sa v piatok po čase stretli na Koaličnej rade. Na ďalšom stretnutí sa zatiaľ nedohodli. Ani jeden z trojice predsedov o odvolávaní Richtera na tlačovej besede po rokovaní nehovoril.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJán RichterRobert Fico