Aktualizované: SNS navrhne odvolať Krištúfkovú z výboru, údajne žila v domácnosti s mafiánmi

Petra Krištúfková
Poslankyňa NR SR za stranu Sme rodina Petra Krištúfková. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.
  • aktualizované 21. marca 13:48

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) navrhne na najbližšej parlamentnej schôdzi odvolať poslankyňu Petru Krištúfkovú z Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Piťo si odpykáva trest v ilavskej väznici

Ako sa uvádza v stanovisku SNS, nie je možné, aby v takejto funkcii bola žena, ktorá údajne žila v spoločnej domácnosti s mafiánmi, ako je zavraždený boss Robert Dinič či Peter Havaši.

Bratia Diničovci patrili v deväťdesiatych rokoch k ústredným postavám bratislavskej mafie. „Podľa medializovaných informácií mala blízko aj k odsúdenému šéfovi piťovcov Jurajovi Ondrejčákovi. Juraj Ondrejčák, prezývaný Piťo, si odpykáva trest v ilavskej väznici. Krištúfkovej sympatie si dokázal získať aj pofidérny Martin Rác, ktorý si vyše dvoch rokov posedel za mrežami. Nakoniec nie je ani tajomstvom, že Petra Krištúfková bola viackrát vo vzťahu a žila v jednej domácnosti s tiež poslancom Borisom Kollárom, súčasným kráľom Donovál, ktorý sa poznal napríklad s Petrom Steinhüblom, známym pod prezývkou Žaluď,“ píšu národniari v stanovisku.

Národniari predložia dôkaz

Súčasná poslankyňa je podľa SNS poprepájaná s postavami organizovaného zločinu, s ktorou mala aj obchodné vzťahy a na svoje živobytie používala peniaze mužov, ktorí sa pohybovali v kalných vodách bratislavského podsvetia.

„Dnes títo muži ležia v hrobe alebo sedia vo väzení. Z tohto dôvodu je nepredstaviteľné, aby takáto osoba kontrolovala činnosť Vojenského spravodajstva Národnej rady Slovenskej republiky. Veríme, že aj opozícia podporí návrh strany SNS, ak myslí boj s mafiou úprimne. Strana predloží na predmetnej schôdzi dôkaz prepojenia poslankyne s mafiou, najmä majetkové prepojenia. Uvedené informácie pani poslankyňa Petra Krištúfková pri svojej nominácii utajila,“ zdôrazňuje SNS.

Ako uviedla Krištúfková v stredu pre agentúru SITA, národniarmi zverejnené skutočnosti nie sú nové. „Sú to veci mediálne známe. Boli medializované pred parlamentnými voľbami i po nich,“ povedala s tým, že podľa nej ide zo strany SNS o zúfalú snahu prekryť ich vlastné kauzy a škandály, ktoré sa denne vynárajú a sú spojené s mafiou a organizovaným zločinom, ktorú tento štát vytvoril. „SNS je v tom namočená až po uši. V mojom prípade nejde o nič nové, u nich však ide o nové kauzy. Ja som nikdy nič netajila,“ dodala Krištúfková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter HavasiPetra Krištúfková
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySme rodina - Boris KollárSNS Slovenská národná strana