SNS oslavuje 25 rokov od registrácie na ministerstve vnútra

Sns danko
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Presne pred 25 rokmi, 7. marca 1990, bola Slovenská národná strana (SNS) zaregistrovaná na Ministerstve vnútra SR. Ako informovala tlačová tajomníčka SNS Zuzana Kohútková, SNS je najstaršou politickou stranou na Slovensku, keďže vznikla v roku 1871. Po nástupe komunistov v roku 1948 mala však nútenú odmlku. Registráciu pred 25 rokmi vníma strana ako prirodzený krok k opätovnému fungovaniu po Nežnej revolúcii.

Slovenská národná strana vo svojom stanovisku uvádza, že sa stále hlási k odkazu historickej SNS a k odkazu jej zakladateľov. To sú národné, kresťanské a sociálne princípy, ako aj cyrilometodská tradícia. Absolútnou prioritou vždy bolo presadzovanie suverénnej Slovenskej republiky, pracujúc pre dobro príslušníkov štátotvorného národa a plnohodnotného postavenia všetkých obyvateľov bez rozdielu národnosti i vyznania, uvádza sa v stanovisku strany.

„SNS prežila v 19. storočí maďarský útlak a bojovala za národnú identitu a sebaurčenie Slovákov. Prežila aj komunistický režim, keď sa musela nútene odmlčať. Prežila aj veľmi nedávnu históriu a prepad v parlamentných voľbách 2012, prežila situáciu, keď jej hrozil bankrot, ale napriek nedostatku financií sa dokázala pozviechať. Práve údermi osudu, s ktorými sa však vedela dôstojne popasovať, považujem za akési znamenie, že SNS na slovenskú politickú scénu patrí,“ povedal predseda SNS Andrej Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana