SNS vysvetlila, prečo nefunguje Dankov profil na Facebooku

Andrej Danko

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – „Na základe odporúčania správcu konta FB, tlačové oddelenie SNS pristúpilo k zmenám pravidiel. Fan pages SNS a Andrej Danko, sme nezrušili, hneď po nastavení ich obnovíme,“ informovala na svojej internetovej stránke Slovenská národná strana v reakcii na nefungujúce profily na sociálnej sieti Facebook.

Na Danka sa sa pre kauzu jeho povýšenia do hodnosti kapitán zniesla spŕška kritiky. „Slušnosť diskusie žiaľ prekročila akúkoľvek hranicu, kde celá diskusia bola najmä o vulgarizmoch a fyzickom vyhrážaní sa. Dokonca dochádza aj k výhražným anonymným útokom na jednotlivé osoby, ktoré pracujú pre SNS. O uvedenom postupe sme informovali aj predsedu SNS Andreja Danka, ktorý je v zahraničí,“ píše sa v stanovisku národniarov.

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vymenoval Danka do hodnosti kapitána v zálohe rozkazom z 21. septembra 2016. O tom, že sa šéf parlamentu stal v tichosti armádnym dôstojníkom, informoval Denník N. Ocenenie mal dostať aj za to, že žiadal navýšenie rozpočtu pre armádu. Danko po prevalení jeho povýšenia uviedol, že v prípade potreby je pripravený prevziať zodpovednosť, ktorá mu ako kapitánovi prináleží. „Ja si tú hodnosť zaslúžim, nemám z toho žiadnu výhodu,“ vyhlásil.

Výzvy, aby hodnosť vrátil, Danko odmieta. „Výložky, ak by to bolo nutné, si veľmi rád dám,“ povedal na tlačovej besede s tým, že výložky si neskutočne váži. „Rád si ich ako vojak dám, som hrdý na to, že som kapitán v zálohe. Ctím si vojakov, ktorí padnú. Môžem hrdo povedať, že som rok v armáde slúžil,“ uviedol a dodal, že jeho priamym veliteľom bol generál a súčasný minister obrany Peter Gajdoš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republikySNS Slovenská národná strana