SNS za šesť mesiacov podľa Matoviča neurobila pre ľudí nič

Igor Matovič
Poslanec za stranu OĽaNO–NOVA Igor Matovič. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) – Celkom by stačilo, ak by nás nechali hovoriť tak, ako doteraz. Povedal v piatok v Národnej rade SR poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál v rozprave k návrhu zákona o rokovacom poriadku, s ktorým v lete prišiel predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Vo svojom hodinovom vystúpení poslanec Dostál zhrnul všetky svoje pripomienky k návrhu rokovacieho poriadku, s ktorým nesúhlasí väčšina opozičných a niekoľko koaličných poslancov. „Osemdesiat percent vecí by sa muselo vyhodiť, aby som mohol za zákon hlasovať,“ povedal Dostál.

SNS sa podľa Matovič vydáva v šľapajach Jána Slotu

Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič opäť pripomenul, že predkladateľ návrhu zákona o rokovacom poriadku nie je v pléne. Podľa neho sa Danko „hanbí za svoje dielo“.

Matovič zdôraznil, že Dankova strana za šesť mesiacov vo vláde neurobila nič pre ľudí, ktorí ich volili. „Keď predkladám návrh, považujem za svoju povinnosť byť tu. Mal tu byť a obhajovať svoj návrh,“ povedal v piatok na rokovaní parlamentu Matovič. „Za šesť mesiacov ste neurobili nič pre ľudí. Aké riešenie predložila SNS v školstve, v poľnohospodárstve, v obrane, kde má ministrov? SNS sa vydáva v šľapajach Jána Slotu,“ dodal s tým, že rokovací poriadok nič zásadné v krajine nezmení.

Podľa neho cieľom nového rokovacieho poriadku je, aby sa z parlamentu stalo miesto, kde sa tvoria zákony, ktoré ako vo štvrtok Danko nechtiac povedal „potrestajú ľudí, ktorí si to nezaslúžia“. Právo hovoriť je podľa opozičného poslanca sväté právo v demokracii.

Antošová si Danka zastala

Poslankyňa z SNS Eva Antošová sa predsedu strany zastala.

„Pán Danko má svoje povinnosti a určite teraz nesedí na kávičke. Poslanci a ministri pracujú podľa svojho plánu a podľa programového vyhlásenia vlády, ktoré podpísali. My chceme robiť rozumné veci,“ povedala.

Poslanci sa budú rokovacím poriadkom zaoberať aj budúci týždeň. Deviata schôdza parlamentu pokračuje už v pondelok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoIgor MatovičOndrej Dostál
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSNS Slovenská národná strana