Sobotka: Záujmy priemerne zarábajúcich neobhajujú miliardári

Bratislavský summit 2016
Príchod českého premiéra Bohuslava Sobotku na summit. Bratislava, 16. septembra 2016. Foto: SITA/AP

PRAHA 11. februára (WebNoviny.sk) – Ústredný výkonný výbor ČSSD v sobotu na svojom zasadnutí odporučil na schválenie dlhodobý program strany, ktorý zdôrazňuje zvyšovanie miezd zamestnancov, kvalitný život občanov a bezpečnosť.

Citoval server Novinky.cz premiéra a predsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, ktorý pri tejto príležitosti vyhlásil, že žiaden miliardár nebude obhajovať záujmy ľudí s priemernými príjmami, na rozdiel od sociálnej demokracie.

„Platí, že sociálna demokracia je tu od toho, aby obhajovala záujmy zamestnancov, seniorov, rodín s deťmi, ľudí s priemernými príjmami. Záujmy ľudí s priemernými príjmami neobhajujú miliardári, ale sociálne demokracia,“ povedal Sobotka.

ČSSD navrhuje daňovú progresiu, odmieta privatizáciu zdravotníctva a verejných služieb i platené školstvo. „Chceme, aby človek, bez ohľadu na to, či sa narodil v chudej alebo bohatej rodine, mal šancu uspieť,“ dodal Sobotka. Vyjadril sa aj k odlivu členov ČSSD, ktorých vlani ubudlo 20.349. Chce urýchliť prijímanie nových členov, informovali Novinky.cz.

Dlhodobý program ČSSD, o ktorom sa dlho diskutovalo, dostane na schválenie marcový snem strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bohuslav Sobotka
Firmy a inštitúcie ČSSD Česká strana sociálnodemokratická