Socha Michaela Jacksona už pred štadiónom Fulhamu nebude

Michael jackson
Foto: SITA/AP

LONDÝN 20. septembra (WEBNOVINY) – Socha zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona už nebude stáť pred štadiónom Craven Cottage, na ktorom hráva tím najvyššej anglickej futbalovej súťaže FC Fulham.

Informuje o tom britské periodikum The Independent. Bývalý majiteľ klubu Mohamed Al-Fayed ju chce odstrániť zo spomenutých priestorov a vziať si ju aj vzhľadom na to, že fanúšikovia sa sťažovali, že klub „zosmiešňuje.

Skulptúru dal exšéf Al-Fayed postaviť na znak priateľstva s bývalým „kráľom popu„, ktorý zomrel 25. júna 2009. Priaznivcom, ktorí nesúhlasili s inštalovaním a teraz aj so zotrvaním Jacksonovej sochy na pôvodnom mieste, len potichu odkázal: „Choďte do čerta.

Západolondýnsky klub kúpil v lete miliardár Shadid Khan, ktorý sa stal stopercentným vlastníkom. V Pakistene narodený Khan a jeho spolupracovníci chcú vyjsť v ústrety Al-Fayedovi. „Socha nezapadá do koncepcie a nebude súčasťou štadióna. V dohľadnom čase ju vrátime bývalému majiteľovi,“ uviedol hovorca FC Fulham.

Klubu patrí po štyroch odohraných kolách nového ročníka najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 14. miesto so 4 bodmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Jackson