Sociálna poisťovňa prechádza do zeleného režimu, v pobočkách vás vybavia v štandardných hodinách

Sociálna poisťovňa
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

Od pondelka 3. mája budú pobočky Sociálnej poisťovne k dispozícii pre všetkých klientov, ktorí sa rozhodnú riešiť si svoje záležitosti osobne, v štandardných úradných hodinách.

Podľa COVID semaforu začnú pobočky pracovať v zelenom režime za dodržiavania prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Potrebný bude negatívny test

Podmienkou vstupu klientov na pracoviská Sociálnej poisťovne bude negatívny test nie starší ako sedem dní, doklad o zaočkovaní či potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19.

„V interiéroch pobočky sa bude môcť zdržiavať v jednom momente limitovaný počet osôb (1 osoba na 15 metrov štvorcových), preto vstup na pracoviská Sociálnej poisťovne budú usmerňovať jej zamestnanci,“ uviedla poisťovňa.

Základné preventívne opatrenia, teda nosenie respirátora, dodržiavanie dvojmetrového odstupu a dezinfikovanie rúk pri vstupe rovnako zostávajú v platnosti.

Hotovosť nebudú prijímať

„Pokladnice v pobočkách Sociálnej poisťovne nepreberajú hotovosť, klient má možnosť zaplatiť kartou alebo bezhotovostným bankovým prevodom,“ upozornila poisťovňa.

Klientom pri komunikácii s pobočkou naďalej odporúča uprednostniť elektronický kontakt – využiť elektronické formuláre, e-schránku, prípadne kontaktovať svoju pobočku e-mailom alebo telefonicky.

V nevyhnutných prípadoch možno využiť zaslanie poštou alebo vhodiť zásielku do schránky umiestnenej pri vstupe do pobočky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa