Sociálna poisťovňa preverila rekordný počet zamestnávateľov

Socialna poistovna
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Sociálna poisťovňa od minulého roku posilnila výkon vonkajšej kontroly výberu poistného ako nástroj zvýšenia výberu poistného a zároveň ako nástroj prevencie.

Ako ďalej uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder, v prvom polroku tohto roka vykonala poisťovňa 6 394 vonkajších kontrol, pri ktorých skontrolovala 6 382 zamestnávateľov. „Je to najvyšší počet skontrolovaných zamestnávateľov za polročné obdobie v uplynulých rokoch,“ informoval Višváder.

Poistné zaplatené na základe vykonaných kontrol v januári až júni tohto roka dosahuje 4,8 mil. eur, priemerne mesačne je to takmer 802 tis. eur. „V porovnaní s priemernou mesačnou sumou zaplateného poistného na základe vykonaných kontrol v roku 2013 ide o 164-percentný nárast.“

V prvom polroku 2014 vykonala Sociálna poisťovňa priemerne mesačne 1 066 kontrol. V porovnaní s priemerným mesačným počtom vonkajších kontrol v roku 2013 je to viac o 80 %. „Správnosť odvodu poistného a plnenie oznamovacích povinností bola skontrolovaná v prvom polroku tohto roka za 126 007 zamestnancov,“ dodal hovorca poisťovne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Višváder
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa