Sociálny podnik neplatil nájom, už je bez elektriky

Euro, elektrina
Foto: Ilustračné foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA/VEĽKÝ KRTÍŠ 30. marca (WEBNOVINY) – Sociálny podnik vo Veľkom Krtíši už takmer pol roka neplatí za nájom, v utorok popoludní ho čiastočne odpojili od elektrickej energie.

V najbližších dňoch by malo nasledovať uzavretie priestorov. Informáciu pre agentúru SITA potvrdil Jozef Sliacky, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Veľký Krtíš, ktorej priestory má sociálny podnik v nájme. Problém s platením bol podľa riaditeľa už aj v minulosti, no dlžobu stále vyrovnali.

Jednoducho neplatia a ideme ich odtiaľto poslať preč,“ zdôraznil riaditeľ, podľa ktorého má sociálny podnik už neplatnú nájomnú zmluvu, ktorá vypršala v polovici marca.

Ako Sliacky dodal, sociálny podnik síce investoval do priestorov, bolo to však z ich iniciatívy a prenajímateľa o tom neoboznámili. Štatutárny zástupca Sociálneho podniku vo Veľkom Krtíši Branislav Králik priznal finančné problémy, podľa neho sú však len dočasné a nepovažuje ich za dôvod, aby sa niečo dialo.

Podľa jeho slov oznámenie od Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy o vypnutí elektriky dostali písomne. „Upozornili sme ich, že prípadné problémy, ktoré nám vzniknú na strate dát alebo na ochrane objektu, elektronickom a kamerovom systéme, budeme následne vymáhať od nich,“ povedal pre Rimava.sk Králik. Ako potvrdil, problémy s platením mali aj v minulosti ale vždy dlhy vyrovnali. „Urobíme to aj teraz,“ povedal pre agentúru SITA Králik, podľa ktorého na nájomnom a službách dlhujú približne šesťtisíc eur. „Podľa nás ide o opačnú záležitosť, pretože veterina dlhuje nám a ďaleko väčšie prostriedky. Sme skôr v pozícii veriteľa ako dlžníka,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom