Šokujúce tvrdenie, vláda vraj tají veci okolo lietadla smrti

Boeing lietadlo
Príbuzní čínskych pasažieroch, ktorí boli na palube zmiznutého boeingu malajzijskej leteckej spoločnosti. Čína, Peking, 4. apríla 2014. Foto: SITA/AP

KUALA LUMPUR 4. apríla (WEBNOVINY) – Tímy, ktoré v Indickom oceáne hľadajú stratené malajzijské lietadlo, začnú v piatok s cielením podmorským pátraním po čiernych skrinkách. O niekoľko dní sa totiž vybijú ich batérie a čierne skrinky prestanú vysielať signál.

Batérie majú životnosť len asi 30 dní a lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines zmizlo 8. marca. Pátranie uskutočňuje loď austrálskeho námorníctva Ocean Shield s lokátorom od amerického námorníctva a britská loď HMS Echo, ktorá má moderné podmorské zariadenia.

Malajzia lietadlo
Foto: SITA/AP

Ako informoval šéf spoločnej operácie Angus Houston, hľadať budú v 240 kilometrov dlhom páse na juhu Indického oceánu. Túto oblasť vymedzili na základe satelitných signálov, ktoré zachytili po zmiznutí lietadla ako aj na základe predpokladanej rýchlosti a smeru stroja. Čierne skrinky môžu byť jediným spôsobom, ako rozlúštiť záhadu zmiznutia malajzijského lietadla.

Boeing vlajkového dopravcu Malaysia Airlines s 239 osobami na palube zmizol 8. marca počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Až 150 z pasažierov bolo občanmi Číny. Keďže stroj mal vypnuté komunikačné systémy, jeho trasu len odhadujú a miesto jeho presného zrútenia je zatiaľ takisto neznáme.

Obrazom: Hnev a slzy, potvrdili pád malajzijského lietadla

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom