Šokujúci záver Twilightu od dnes uvidia aj Slováci

Twilight sága: Úsvit - 2. časť
Mackenzie Foy ako Renesmee a Kristen Stewart ako Bella vo filme Twilight sága: Úsvit - 2. časť Foto: Summit Entertainment

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Od dnes si môžu slovenskí fanúšikovia, ale najmä fanúšičky vychutnať záverečný film slávnej ságy Twilight. Popri známych udalostiach, o ktorých píše spisovateľka Stephenie Meyer vo svojej knihe Úsvit, sa môžu tešiť aj na šokujúce vyvrcholenie filmu, ktoré v románe nenájdu.

„Keď som prvý raz čítal scenár a dostal som sa k tej pasáži, povedal som si, ‚Čo?‘ a vrátil som sa v čítaní o stranu dozadu,“ avizoval pred pár mesiacmi zmenu záveru predstaviteľ hlavnej mužskej postavy, upíra Edwarda Cullena, Robert Pattinson. Ako uviedol, všetci však môžu byť spokojní, pretože sa každému dostane spravodlivosti. Pre zmenu záveru sa rozhodla samotná autorka spolu so scenáristkou Melissou Rosenberg.

Fanúšičky sa dočkali Kristen Stewart a Roberta Pattinsona opäť spolu

Losangeleská premiéra posledného Twilightu
Foto: SITA/AP

Slávnostná premiéra v Los Angeles sa konala už v pondelok a nechýbali na nej všetky hviezdy, ktoré sú aktuálnymi idolmi tínedžeriek po celom svete. Aby mali svojich favoritov na dosah, asi dve tisícky ľudí pred kinom kempovali už päť dní vopred.

Filmové štúdiá Summit Entertainment im čakanie na obľúbencov spríjemnili premietaním štyroch filmov zo ságy a zabezpečili im aj návštevu niektorých hercov a herečiek či spisovateľky.

Napokon sa ceremónie dočkali a mohli na vlastné oči vidieť Kristen Stewart, ktorá si zahrala Bellu, ako nerozlučne ruka v ruke kráča po červenom koberci s Robertom Pattinsonom, akoby ich vzťahom v ostatných mesiacoch nič neotriaslo. Opak je však pravdou.

Ich láska prekonala aj neveru

Stewart sanders
Foto: theberry.com

Koncom júla sa na verejnosť dostali fotografie, na ktorých sa Stewart objíma a bozkáva so ženatým režisérom Rupertom Sandersom. Dvojica sa zoznámila pri nakrúcaní snímky Snehulienka a lovec (2012), kde herečka stvárnila hlavnú postavu.

Obaja sa okamžite verejne ospravedlnili všetkým, ktorých ich nevera zasiahla. Hviezda sa krátko po tom odsťahovala z domu, ktorý s Pattinsonom dovtedy zdieľala.

Po niekoľkých týždňoch od incidentu však Pattinson a Stewart opäť tvoria pár. Niektoré médiá preto polemizujú o tom, či veľký škandál z leta nebol len marketingovým ťahom na prilákanie pozornosti k ich filmovým projektom.

OBRAZOM: Zábery z filmu Twilight sága: Úsvit – 2. časť

Kasový trhák a horúci adapet na Zlatú malinu

Twilight sága: Úsvit - 2. časť
Foto: Summit Entertainment

Romány ságy Twilight autorky Stephenie Meyer, podľa ktorých vznikali filmy, boli štyri, kým filmových spracovaní je dovedna päť. Tvorcovia snímok sa totiž rozhodli poslednú knihu rozdeliť do dvoch filmov.

V tom prvom bojovala Bella ešte ako človek o život, kým nosila pod srdcom ľudsko-upírske dieťa, ktorého otcom je jej životná láska – Edward. Druhý film mapuje prvé mesiace Belly ako novorodenej upírky a prípravy jej novej rodiny na boj s upírskym klanom Volturiovcov, aby zachránili jej dcéru Renesmee (Mackenzie Foy) a svoje vlastné životy.

V snímke si zahral aj Taylor Lautner ako Jacob, Peter Facinelli sa opäť predstavil v úlohe Carlisla, Ashley Greene ako Alice, Elizabeth Reaser v role Esme, Jackson Rathbone znovu stvárnil Jaspera, Kellan Lutz Emmeta a Nikki Reed Rosalie.

Predpokladá sa, že film Twilight sága: Úsvit – 2. časť bude bodovať na dvoch úrovniach. Vďaka tínedžerskému publiku, ktoré je jeho cieľovou skupinou, sa nepochybne stane kasovým trhákom. A s najväčšou pravdepodobnosťou bude kraľovať aj nomináciám na nelichotivé Zlaté maliny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ashley GreeneKellan LutzKristen StewartPeter FacinelliRobert PattinsonTaylor Lautner