Solskjaer sa stal najlepším trénerom a jeho zverenec najlepším hráčom v Premier League

Ole Gunnar Solskjaer, Marcus Rashford
Zľava: Futbalista Marcus Rashford z tímu Manchester United a tréner tohto tímu Ole Gunnar Solskjaer. Foto: SITA/AP - koláž WBN

LONDÝN 8. februára (WebNoviny.sk) – Nór Ole Gunnar Solskjaer získal ocenenie pre najlepšieho trénera za mesiac január v rámci najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League.

Najlepší tím mesiaca

Najlepším hráčom mesiaca sa stal Solskjaerov klubový zverenec Marcus Rashford. Obidve januárové ocenenia tak putujú do Manchestru United.

„Znamená to, že sme najlepším tímom mesiaca. Všetci hráči si počínali fantasticky a rovnako aj celý personál mužstva. Chceme vyhrávať čo najviac zápasov a stúpať hore v tabuľke, čiže sme stále len na začiatku,“ povedal 45-ročný lodivod „červených diablov“ pre oficiálny web Premier League.

Tri presné zásahy

Nór sa stal koučom tímu z Old Traffordu koncom decembra. Odvtedy ManUnited neprehral ani v jednom z deviatich súťažných zápasov a nachádza sa na 5. mieste v priebežnej ligovej tabuľke so ziskom 48 bodov.

V januári získal 10 z 12 možných bodov, o čo sa tromi presnými zásahmi v štyroch zápasoch zaslúžil aj ocenený hráč Rashford. „Cenu pre najlepšieho hráča mesiaca som získal prvý raz, je to skvelý pocit,“ skonštatoval 21-ročný anglický útočník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcus RashfordOle Gunnar Solskjaer
Firmy a inštitúcie Manchester United