Sony sa chystá uviesť dva nové tablety

S1 a S2 tablety
Foto: Sony

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Okrem využitia prvého operačného systému, špeciálne navrhnutého pre tablety by oba mali mať wi-fi a podporovať 3G a 4G siete. Zatiaľ o nich nie je známych veľa podrobností, no S1 by sa mal svojim vzhľadom zaradiť medzi klasické tablety, využívať bude 9,4-palcový displej. Okrem toho bude vybavený aj infračervenou technológiou a bude ho možné využiť ako diaľkový ovládač pre ďalšie AV zariadenia Sony a funkciou DLNA, umožňujúcou zobraziť obsah displeja tabletu na veľkej televíznej obrazovke, prípadne z neho prehrávať hudbu a zvuky do bezdrôtových reproduktorov.

S1 a S2 tablety
Foto: Sony
S1 a S2 tablety
Foto: Sony
S1 a S2 tablety
Foto: Sony
S1 a S2 tablety
Foto: Sony

S2 je trochu radikálnejšie poňatý tablet, ktorý by sa mal skladať z dvoch 5,5-palcových displejov, orientovaných horizontálne, pričom každý z nich bude môcť byť používaný samostatne, podobne ako je to napríklad pri Toshibe Libretto. Náš test tohto neobvyklého zariadenia nájdete na tomto mieste. Samozrejme, bude ich možné využiť aj ako jeden väčší displej, napríklad pri prezeraní webu.

Oba tablety budú samozrejme prispôsobené rôznym multimediálnym a aj herným službám, ktoré Sony už uviedlo pre svoje televízory a notebooky a samozrejme budú môcť využívať obsah, poskytovaný cez Qriocity, novú multimediálnu službu, ktorú sme bližšie popísali tu.

Sony sa uvedením týchto tabletov, predbežne naplánovaným na jeseň, snaží chytiť vlak, ktorý jej medzičasom v tomto segmente výrazne unikol a ambície má pritom nemalé – v roku 2012 by chcela byť v celosvetovom meradle producentom číslo dva. Zatiaľ toto vyjadrenie vyznieva prinajmenšom trúfalo, najmä ak vezmeme do úvahy, ako veľmi sa do tabletov „zakusli“ takí silní hráči ako Samsung, Toshiba, Motorola, RIM a so svojimi extravagantnými modelmi na pomedzí notebookov a tabletov aj Asus.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom