„Šošoni“ triumfovali na Pasienkoch, Slovan remizoval a Ružomberok si zahrá v Európskej lige

Slovan Bratislava
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – V sobotňajších zápasoch najvyššej slovenskej futbalovej Fortuna ligy – v skupine o titul sa odohrali tri zápasy. Jeden domáci tím sa tešil z výhry, udiala sa jedna remíza a hralo sa aj na bratislavských Pasienkoch.

Škvarka strelil dva góly

Futbalisti MŠK Žilina na bratislavských Pasienkoch zdolali hráčov ŠKF iClinic Sereď 3:2. „Šošoni“ sa už v prvom polčase ujali hneď trojgólového vedenia, keď sa dvakrát presadil Michal Škvarka a skóroval aj Lukáš Jánošík.

Do polčasového hvizdu však znížil Chorvát Dino Špehar, ktorý po zmene strán svojím druhým gólom v stretnutí už len zmiernil prehru „domácej“ Serede.

Žilinčania napriek výhre už nemajú šancu v nadchádzajúcej sezóne účinkovať v pohárovej Európe, keďže na tretí Ružomberok kolo pred koncom strácajú päť bodov. Nič na tom nezmení ani vzájomný duel týchto dvoch mužstiev, ktorý sa odohrá budúci piatok 24. mája pod Dubňom.

Šporar zariadil remízu

Futbalisti už istého tohtosezónneho slovenského ligového šampióna ŠK Slovan Bratislava remizovali na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:3. Vedenia sa v 25. min ujali domáci, po prihrávke Jozefa-Šimona Turíka sa presadil José David Casado.

O tri minúty neskôr navýšil vedenie Michaloviec z nariadeného pokutového kopu Cheick Alan Diarra. Do prestávky však stihol znížiť Andraž Šporar. Slovanu sa v 62. min podarilo vyrovnať zásahom Kenana Bajriča, ale po šiestich minútach nerozhodného stavu domácim prinavrátil vedenie Turík.

Stav stretnutia uzavrel v 76. min svojím 28. gólom v ligovom ročníku Šporar. Slovinský útočník je tak už iba jeden gól od vyrovnania rekordného streleckého zápisu Róberta Semeníka, ktorý v ročníku 1995/1996 v drese 1. FC Košice nastrieľal 29 gólov.

Presadil sa len Mustedanagič

Futbalisti MFK Ružomberok zdolali pred vlastnými fanúšikmi už istého vicemajstra z Dunajskej Stredy 1:0, zabezpečili si konečné 3. miesto a tým pádom aj účasť v 1. predkole Európskej ligy 2019/2020.

Ako jediný sa v 6. min po prihrávke Dalibora Takáča presadil Zinedin Mustedanagič. Ružomberok má kolo pred koncom súťaže pred štvrtou Žilinou nepreklenuteľný päťbodový náskok a nič na tom nezmení ani vzájomný duel týchto dvoch mužstiev, ktorý sa uskutoční na budúci piatok 24. mája pod Dubňom.

Fortuna liga – nadstavbová časť – skupina o titul – 9. kolo

• sobota:

ŠKF iClinic Sereď – MŠK Žilina 2:3 (1:3) – hralo sa na bratislavských Pasienkoch
Góly: 40. a 57. Špehar – 13. a 32. Škvarka, 37. L. Jánošík, ŽK: 86. T. Ba – 83. B. Sluka, rozhodovali: Marhefka – Hrmo, Borsányi, 200 divákov

Sereď: Penksa – Sus, Menich, T. Ba, T. Hučko – D. Ventúra (69. Pankaričan), Bilas – Morong (59. Ľ. Ulrich), Špehar, Iván (76. M. Kuzma) – Lačný
Žilina: D. Holec – K. Vallo, Králik, Lochošvili – B. Sluka, Gamboš, I. Díaz, Škvarka, L. Jánošík (82. J. Holúbek) – F. Balaj (58. Boženík), J. Mihalík (70. A. Kopas)

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 3:3 (2:1)
Góly: 25. Casado, 28. Ch. Diarra (z pok. kopu), 68. Turík – 40. a 76. Šporar, 62. Bajrič, ŽK: 77. Vojtko, 85. P. Kolesár – 87. Suchockij, rozhodovali: Dohál – Benko, E. Weiss, 1186 divákov

Michalovce: Bieszczad – M. Kolesár, Špiriak, Grič, Vojtko – Turík – Ch. Diarra, Casado (86. Mavretič), P. Kolesár, Kountouriotis (64. Trusa) – Tounkara (70. Sulley)
Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij – Ljubičič, Rabiu (19. Nono, 73. Ratao) – Čavrič, Holman, Dražič – Šporar

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Gól: 6. Mustedanagič, ŽK: 73. J. Maslo – 28. Blackman, rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Bobko, 1651 divákov

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Jonec – Qose, Takáč – Kostadinov (89. Jedinák), Mustedanagič (90.+ Bobček), Gál-Andrezly – Gerec (84. M. Kochan)
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, S. Koné, E. Davis (67. Herc) – Ronan, M. Vida (26. Bilenkyj), Kalmár – Blackman (74. Abdulrahman Taiwo), K. Vida – Divkovič

Firmy a inštitúcie MFK RužomberokMFK Zemplín MichalovceMŠK ŽilinaŠK Slovan Bratislava