Sp. Nová Ves prehrala na domacom ľade s HC Košice

BRATISLAVA/Sp. Nová Ves 29. novembra (WEBNOVINY) – Spišská Nová Ves v predohrávke 18. kola hokejovej Slovnaft extraligy podľahla na domácom ľade HC Košice 3:7.

HK Noves okná Spišská Nová Ves – HC Košice 3:7 (0:4, 0:1, 3:2)

Góly: 48. Heizer (Lemešáni, Gurčík), 55. Leskovjanský (Hübler, Smerčiak), 58. L. Jurík (Smerčiak) – 10. P. Bartoš (Rudolf Huna, P. Mikuš), 13. Dravecký (Vorel), 18. Šachl (Dravecký, M. Gajdoš), 20. Juraj Faith (Rudolf Huna, P. Mikuš), 38. P. Mikuš (Kledrowetz), 48. P. Bartoš (Dravecký), 60. Gron (P. Mikuš). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kubuš – Orolin, Snášel, 3154

Spišská Nová Ves: Polc (49. Smik) – M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Smerčiak, Petruk, Fojtík, Gurčík, Čintala – Holečko, Slavomír Pavličko, Smotrila – Lemešáni (21. Leskovjanský), L. Jurík, Macejka – Vartovník, Prokop, Saluga – Leskovjanský, Heizer, Hübler

Košice: Lašák – Grman, M. Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl – Kmiť, Juraj Faith, S. Gron – Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Šachl, Vorel – Šimurda, R. Jenčík, Juraj Sýkora

Košičanov prišli na Spiš podporiť približne dve stovky fanúšikov, ktorí pricestovali vlakom, dali o sebe vedieť hlučnými pokrikmi už dobrú hodinu pred stretnutím a ulicami Spišskej Novej Vsi ich sprevádzal policajný kordón. Fanúšikovia majstra však mali dôvod na dobrú náladu aj počas zápasu, lebo ich hráči urobili s nováčikom krátky proces a už po prvej tretine viedli 4:0. V 2. min ešte chybu Petruka nevyužil Vorel, rovnako o dve minúty neskôr neuspeli proti Polcovi Kledrowetz a Húževka. Domáci sa mohli v 5. min ujať vedenia, ale Prokop z dobrej pozície neprestrelil Lašáka. Množiacimi sa chybami v obrane si Spišiaci pýtali gól a ten prišiel v 10. min. Bartoš po prihrávke Hunu od kruhov prekvapil Polca – 0:1. V 13. min vystrelil košický útočník Vorel, Polc ešte zareagoval, ale na dorážku Draveckého už nemal nárok – 0:2. Košičania sa rozbehli do majstrovskej fazóny a v závere prvej tretiny hrali hokej už len oni. V 18. min Šachl krásnou strelou švihom zvýšil na 3:0 a dve sekundy pred koncom úvodnej časti v presilovke 4 proti 3 dovŕšil spišskú skazu košický kapitán Faith – 0:4.

Domáci nerezignovali a v druhej tretine predvádzali krásny útočný hokej, ktorému však chýbali góly. V 24. min sa Holečko dostal až pred Lašáka, no bekhendom ho neprekonal. Na druhej strane Mikuš nezakončil peknú kombináciu Šachlovho útoku. Na začiatku druhej polovice stretnutia hrali Novovešťania vyše minútu presilovku o dvoch mužov, mali veľa šanci, ale v konečnom dôsledku nechali vyniknúť Lašáka. V 36. min sa na hosťujúceho brankára rútil Heizer, ale držiteľ medailového kompletu z majstrovstiev sveta sa rozhodol, že vo štvrtok na Spiši vychytá všetko. Vzápätí domáci pykali za chvíľkovú stratu koncentrácie v obrane, keď v 37. min putovali na trestnú lavicu v rovnakej chvíli dvaja ich hráči. Košičania v presilovke 5 proti 3 dovtedy ostreľovali Polca, kým nekapituloval po „bombe“ Mikuša – 0:5. Na druhej strane sa mohol tešiť Smotrila, ale skvelý košický gólman vyrazil jeho „tutovku“ ramenom. Lašák predsa len kapituloval, keď ho v 48. min prekonal Heizer – 1:5. Prakticky z protiútoku skúsený Bartoš svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 6:1 pre majstra. Košičania zakontrovali po 12 sekundách. S chuťou hrajúci nováčik sa stále nevzdával a v 55. min Leskovjanský strelou nad lapačku znížil na 2:6. Tretí gól Spišskej pridal v 58. min Jurík a v záverečnej hre „bez obrán“ prišli aj ďalšie šance. Konečné gólové slovo mal v zaujímavom stretnutí plnom pekných hokejových momentov niekoľko sekúnd pred koncom hosťujúci Gron.

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): „Začali sme pre nás typicky – buď rýchlo vysoko vyhrávame, alebo rýchlo vysoko prehrávame. Od druhej tretiny sme sa snažili niečo urobiť so stretnutím, no Košice majú skúsený káder a zvrat nepripustili. Chcem sa poďakovať hráčom, že tento zápas za nepriaznivého stavu ´nezabalili´ a bojovali až do posledného hvizdu rozhodcu.“

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Prvá tretina v našom podaní – asi takto má vyzerať hokej. Vedeli sme však o schopnosti Spišskej Novej Vsi otáčať zápasy a v tomto nás nesklamala. Od druhej tretiny bola lepším mužstvom, no podržal nás brankár Lašák. Rozhodujúci bol náš gól na 5:0. V tretej tretine sme už stretnutie dohrali podľa našich predstáv.“