Prestížne El Clásico medzi FC Barcelona a Realom Madrid sa možno nebude hrať na Camp Nou

El Clásico, FC Barcelona, Real Madrid
Lionel Messi z FC Barcelona (vľavo) a Sergio Ramos z Realu Madrid počas jedného zo zápasov El Clásico. Foto: ilustračné, SITA/AP

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) by mohla presunúť budúcotýždňové „El Clásico“ medzi FC Barcelona a Realom Madrid na neutrálnu pôdu.

Zápas sa mal pôvodne konať už 26. októbra ako súčasť 10. kola La Ligy. Vedenie súťaže ho z obáv o bezpečnosť hráčov a fanúšikov odložilo na stredu 18. decembra, keďže v druhej polovici októbra v Barcelone došlo k násilným protestom.

Katalánski separatisti na deň, keď sa má v náhradnom termíne uskutočniť prestížne stretnutie, prostredníctvom sociálnych sietí mobilizujú svojich stúpencov, aby sa pred zápasom zhromaždili na štyroch stanovištiach v blízkom okolí štadióna Camp Nou. Účasť na akcii hnutia za nezávislosť Katalánska už potvrdilo viac ako 18-tisíc osôb.

Októbrové protesty vyvolalo rozhodnutie španielskeho Najvyššieho súdu o uväznení deviatich vodcov separatistov na 9 až 13 rokov za zorganizovanie nezákonného referenda v roku 2017.

Ak by RFEF po stretnutí so zástupcami barcelonskej polície nadobudla pocit, že bezpečnostné riziko je aj tentoraz príliš veľké, v zmysle vlastných kompetencií by mohla zmeniť dejisko zápasu a presunúť ho do iného španielskeho mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC BarcelonaReal Madrid