Španielsko rozbilo islamistickú bunku v africkej enkláve

Islamský štát upálil vyše štyridsať ľudí, dôvod nie je jasný
Militanti z Islamského štátu upálili viac než štyridsať osôb. Foto: SITA/AP

MADRID 10. marca (WEBNOVINY) – Španielsko v utorok oznámilo, že rozbilo vo svojej severoafrickej enkláve Ceuta bunku islamských militantov, ktorá bola pripravená útočiť buď v Španielsku, alebo inde v Európe. Polícia zatkla dvoch podozrivých militantov v rámci širšej bezpečnostnej operácie, ktorá sa začala už v januári, uviedlo ministerstvo vnútra.

„Táto bunka bola jednoznačne akcie schopná a pozostávala z jednotlivcov, ktorí už boli zradikalizovaní a pripravení na možný útok v našej alebo v okolitých krajinách,“ píše sa v stanovisku ministerstva.

Zadržaní podozriví militanti boli občanmi Španielska a Maroka. Dvojicu zatkli v rámci toho istého policajného vyšetrovania, ktoré viedlo v januári k zadržaniu štyroch iných osôb. Šestica mala podobné profily ako militanti, ktorí spáchali útoky v Paríži 7. a 8. januára.

Španielsko od septembra zadržalo už viac než 20 pravdepodobných islamistov. Naposledy v nedeľu polícia zadržali Maročanku žijúcu v Španielsku pre podozrenie, že sa snažila pripojiť k bojovníkom z Islamského štátu v Sýrii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát