Spartak Trnava je bez dlhov za výtržníkov

Spartak trnava
Foto: SITA/Tomáš Somr

TRNAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Za škody po výtržníkoch na futbalovom Štadióne Antona Malatinského nemusí klub FC Spartak Trnava zaplatiť mestu, ktoré je vlastníkom štadióna.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave v utorok odpustilo Spartaku sankcie 73-tisíc eur za škody spôsobené návštevníkmi futbalových zápasov v priestoroch štadióna v rokoch 2008 – 2011 ako protihodnotu za vybudovaný kamerový systém.

Mesto rovnako postupovalo aj v prípade ďalšej pohľadávky 30-tisíc eur za prevádzkové náklady súvisiace so štadiónom.

Vlastníkom Štadióna Antona Malatinského v Trnave je mesto, ktoré sa prostredníctvom Správy kultúrnych a športových zariadení stará aj o jeho údržbu. Po niektorých zápasoch je potrebné vymieňať desiatky sedadiel, rekonštruovať toalety a ďalšie priestory.

Podľa zmluvy by mala tieto škody preplácať akciová spoločnosť Spartak Trnava, jediný užívateľ a nájomca štadióna. Za odpustenie pohľadávok dostane mesto do svojho majetku kamerový systém, ktorý je povinný pri zápasoch najvyššej futbalovej súťaže. Jeho hodnota v Trnave je 106-tisíc eur.

Štadión Antona Malatinského, ktorý mestské zastupiteľstvo vyhlásilo za pamätihodnosť, dostáva už tradične zabrať predovšetkým pri zápasoch proti Slovanu Bratislava. Na jar minulého roka slovanisti podpálili jednu z tribún štadióna. Vtedy zhorelo 384 sedadiel, poškodená bola aj kovová konštrukcia tribúny, navyše boli po zápase úplne zdemolované toalety.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava