Spartak Trnava na pôde nováčika Fortuna ligy stratil dvojgólový náskok

FC Spartak Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava iba remizovali v nedeľňajšej dohrávke štvrtého kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:2.

Zverenci Ricarda Chéua mali počas zápasu územnú i streleckú prevahu, ale na zisk troch bodov im nestačil ani dvojgólový náskok.

Nováčik súťaže sa nevzdal ani za nepriaznivého stavu a za svoju bojovnosť bol odmenený v nadstavenom čase, keď konečnú podobu výsledku dal po rohovom kope Patrik Abrahám.

Fortuna liga 2019/2020 – 4. kolo

• nedeľa

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Spartak Trnava 2:2 (0:1)
Góly: 72. Pelegrini, 90.+ Abrahám – 43. Tavares, 71. Oršula, ČK: 83. Nosko (FK Pohronie)

I. polčas

V prvom polčase mali jednoznačne viac z hry hosťujúci futbalisti. Celkovo sa sedemkrát dostali do zakončenia, z toho dvakrát ohrozili brankára Martina Vantrubu. Ten sa musel mať na pozore v 28. min, no strelu Filipa Dangubiča spoza šestnástky vytlačil na rohový kop.

V 43. min už ale nedokázal zabrániť úvodnému gólu stretnutia. Marko Tešija so šťastím prestrčil loptu na Brazílčana Tavaresa, ktorý následne nekompromisne umiestnil loptu k pravej žrdi – 0:1. Hráči Pohronia tak nedokázali nadviazať na výkon z Ružomberka, kde si udržali čisté konto.

II. polčas

Aj v druhom polčase pokračovala trnavská prevaha. V 71. min si striedajúci Filip Oršula po rohovom kope počkal na odrazenú loptu a parádnou strelou zvýšil náskok favorita zápasu – 0:2.

Trnavčania smerovali za tretím víťazstvom v sezóne, ale už o minútu neskôr vrátil hráčov Pohronia do hry utešenou strelou spoza šestnástky Lukáš Pelegrini – 1:2.

V 83. min bol po druhej žltej karte vylúčený Ján Nosko a s domácimi to nevyzeralo dobre. V druhej minúte nadstaveného času však po rohovom kope vyrovnal Patrik Abrahám, a tak sa nováčik súťaže vďaka zisku bodu posunul na deviatu priečku – 2:2.