Spartak Trnava podáva sťažnosť na hlavného rozhodcu Očenáša, nepáči sa im trest pre kapitána

FUTBAL FL: Trnava - Senica
Zľava: Bogdan Mitrea z FC Spartak Trnava a Lovro Cvek z FK Senica počas futbalového zápasu 9. kola v základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 medzi FC Spartak Trnava - FK Senica. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopčáni

Predstaviteľom slovenského futbalového klubu FC Spartak Trnava sa napriek víťazstvu v nedeľňajšom zápase 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 v Zlatých Moravciach (3:1) nepáčil výkon hlavného rozhodcu Michala Očenáša. Dôvodom je vylúčenie kapitána „andelov“ Bogdana Mitreu zo 77. min.

Klub má výhrady najmä proti udeleniu druhej žltej karty kapitánovi Spartaka Bogdanovi Mitreovi, ktorá znamenala vylúčenie v zápase a hrozí, že dostane trest aj do ďalších zápasov,“ uviedli Trnavčania prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Spartak vníma udelenie druhej žltej karty pre Mitreu ako mimoriadne prísne. Dôvodom tohto potrestania malo byť údajné sotenie do protivníka.

Mitrea je hráčom s vysoko vyvinutým etickým kódexom, čo je jedným z dôvodov, prečo je nositeľom kapitánskej pásky v klube FC Spartak Trnava. Dotyk rozhodne nemal intenzitu, ktorá by mohla mať čo i len náznak minimálneho agresívneho ataku. Ak túto aktivitu Mitreu chceme súdiť žltou kartou a následným trestom, ako máme vnímať následné sotenie hráčov ViOnu Asanoviča a Ďubeka? Ak by sa dávali za takéto dotyky žlté karty, tak by zápasy nemuseli dohrávať viacerí hráči. Veríme preto, že disciplinárna komisia uzná argumenty klubu a Bogdan Mitrea nebude potrestaný zastavením činnosti v ďalších zápasoch,“ dodal trnavský klub.

Tridsaťdvaročný stopér Mitrea sa po predsezónnom príchode do Spartaka okamžite zaradil medzi kľúčových hráčov mužstva. V doterajšom priebehu fortunaligového ročníka zaznamenal už päť gólov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bogdan Mitrea