Spečatené. Majster sveta Griezmann sa stane za astronomickú sumu spoluhráčom Messiho

Antoine Griezman
Antoine Griezman Foto: archívne, SITA/AP

Francúzsky futbalový útočník Antoine Griezmann definitívne prestupuje z Atlética Madrid do iného španielskeho klubu FC Barcelona.

„Blaugranas“ v piatok popoludní prostredníctvom svojej oficiálnej stránky uviedli, že zaplatia výstupnú klauzulu za 28-ročného svetového šampióna, ktorá činí 120 miliónov eur.

Nové výzvy

Griezmannov transfer do metropoly Katalánska bol na spadnutie už vlani po majstrovstvách sveta v Rusku. Vtedy sa ešte rozhodol zotrvať v tíme madridských „Los Colchoneros“. V polovici mája však vyhlásil, že po skončení ročníka 2018/2019 opustí Atlético, pretože má v pláne vyskúšať si iné výzvy.

Následne bolo niekoľko týždňov ohľadne jeho ďalších futbalových krokov pomerne ticho. Španielske médiá však mali v tejto záležitosti od začiatku jasno a už dávnejšie deklarovali, že FC Barcelona iba čakal na 1. júl, keď výška Griezmannovej výstupnej klauzuly klesla z 200 na 120 miliónov eur.

Keď sa hráč neukázal na oficiálnom začiatku letnej prípravy Atlética, bola už iba otázka času, kedy bude oficiálne známe jeho nové pôsobisko.

Našli peniaze na zaplatenie

V periodiku AS sa začiatkom týždňa objavila správa, že „Barca“ má problémy získať potrebné financie na odstupné. Obavy sa týkajú aj platov, ktoré v klube predstavujú až 64 percent celkových nákladov. Zdá sa, že teraz už našli prostriedky na zaplatenie Griezmanna.

Ako uviedla oficiálna stránka FC Barcelona, Griezmann podpíše s klubom kontrakt do 30. júna 2024. Výšku výstupnej klauzuly v ňom nastavia na astronomických 800 miliónov eur, čím sa Francúz prakticky stane nevykupiteľný.

Griezmann do Atlética prestúpil v roku 2014 zo San Sebastiánu a s tímom „rojiblancos“ vlani vyhral Európsku ligu aj kontinentálny superpohár. Na konte má aj Španielsky superpohár z roku 2014. Za Atlético v 256 súťažných zápasoch strelil dovedna 133 gólov. Minulý rok sa v prestížnej ankete Zlatá lopta umiestnil na treťom mieste za víťazným Lukom Modričom a druhým Cristianom Ronaldom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antoine Griezmann
Firmy a inštitúcie FC Barcelona