Špecializovaný trestný súd dostal oznámenie o stiahnutí žiadosti Mariana K. o prepustenie z väzby

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Monika Zaťková
  • aktualizované 24. júna 10:52

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Na Špecializovaný trestný súd v Pezinku už dorazilo oznámenie o stiahnutí žiadosti podnikateľa Mariana K. o prepustenie z väzby.

Obžalovaný M. K. prostredníctvom svojho obhajcu zobral 24. júna o 10:05 späť svoju žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Senát Špecializovaného trestného súdu preto zrušil neverejné zasadnutie, ktoré sa malo konať 25. júna,“ informovala agentúru SITA Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS.

Marian K. je väzobne stíhaný v kauze miliónových zmeniek, ktorých vyplatenie žiadal od TV Markíza a jej bývalého riaditeľa Pavla R. Ten je v kauze takisto obvinený, keďže podľa prokuratúry spolu zmenky sfalšovali. Pojednávanie v tejto kauze sa začína na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 22. júla.

Marian K. tiež čelí obvineniu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. V tomto prípade sa mu pripisuje pozícia objednávateľa. Najvyšší súd vzal Mariana K. do väzby v júni 2018. Odvtedy niekoľkokrát neúspešne žiadal o prepustenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Kočner
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR