Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na šéfa Slovenskej pospolitosti, hrozí mu až osem rokov

Úrad špeciálnej prokuratúry
Pohľad na vchod do budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, kde sídli aj Úrad špeciálnej prokuratúry (UŠP) GP SR. Pezinok, 18. január 2017. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok 11. januára 2022 na Špecializovaný trestný súd obžalobu pre viacero extrémistických trestných činov na šéfa združenia Slovenská pospolitosť Jakuba Š.

Obvinený sa mal podľa obžaloby v rokoch 2015 až 2018 dopustiť zločinu rozširovania extrémistických materiálov, zločinu výroby extrémistických materiálov a iných trestných činov. V prípade dokázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 8 rokov. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Jakuba Š. zadržala Národná kriminálna agentúra 10. mája 2018 pri operácii namierenej proti extrémistom. Spolu s ním zadržali aj hudobníka Jaroslava P. a vtedajšieho predsedu Okresnej organizácie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko v Ružomberku Michala B.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanMichal Buchta
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry