Speváčka Adele po Grammy ovládla aj Brit Awards

Adele
Anglická speváčka Adele ovládla Brit Awards, triumfovala v kategórii Britská speváčka a tiež v najprestížnejšej kategórii Britský album za druhú štúdiovku 21 (2011). Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Anglická hviezda Adele na domácej pôde ovládla udeľovanie Brit Awards.

Rodáčka z Tottenhamu triumfovala v kategórii Britská speváčka a tiež v najprestížnejšej kategórii Britský album za druhú štúdiovku 21 (2011).

Jej ďakovnú reč po prevzatí druhej menovanej ceny od Georgea Michaela nečakane prerušil moderátor galavečera – anglický herec, moderátor a televízny scenárista James Corden.

Speváčka na to zareagovala vztýčeným prostredníkom.

Adele na Brit Awards- Rolling in the Deep

Adele ziskom šiestich zlatých gramofónikov nedávno kraľovala na udeľovaní cien Grammy a svoju dominanciu na svetovej scéne teda potvrdila aj v utorok vo Veľkej Británii na odovzdávaní najprestížnejších hudobných cien v Európe.

Obrazom: Grammy Awards 2012

Sheeran
Foto: SITA, AP

Ceny pre Britského speváka a nováčika si odniesol Ed Sheeran

Dve Brit Awards získal okrem 23-ročnej speváčky aj spevák Ed Sheeran. Dvadsaťjedenročný mladík nenašiel premožiteľa v kategóriách Britský spevák a Britský nováčik. Sheeran tak štyri nominácie premenil na dve ceny.

Cenu Britského fonografického priemyslu v kategórii Britský singel si z londýnskej O2 Areny odniesol boyband One Direction a to za skladbu What Makes You Beautiful. Medzi britskými kapelami triumfovali Coldplay a najlepším britským producentom sa stal Ethan Johns.

Ed Sheeran na Brit Awards – Lego House

https://www.youtube.com/watch?v=QyK5junVk4E

V medzinárodných kategóriách bodovala Rihanna aj Foo Fighters

V medzinárodných kategóriách Brit Award získali Bruno Mars (Medzinárodný sólový interpret), Foo Fighters (Medzinárodná skupina/duo), Rihanna (Medzinárodná sólová interpretka) a Lana Del Rey (Medzinárodný nováčik), ktorá len v januári vydala
RIHANA
Foto: SITA, AP

debutový album Born to Die (2011).

Na dve hodiny trvajúcom podujatí, ktoré naživo vysielala ITV1, vystúpili Coldplay (so skladbou Charlie Brown), Florence and The Machine (No Light, No Light), Olly Murs a Rizzle Kicks (Heart Skips a Beat), Ed Sheeran (Lego House), Noel Gallagher’s High Flying Birds s hosťujúcim Chrisom Martinom (AKA… What a Life!), Adele (Rolling in the Deep), Bruno Mars (Just the Way You Are) a Rihanna (We Found Love).

V rámci odovzdávania cien si umelci zaspomínali aj na zosnulé speváčky Whitney Houston a Amy Winehouse.

Na záver odohrala mix piesní ako Girls & Boys, Song 2, Parklife či Tender kapela Blur. Formácia Damona Albarna si ešte počas 32. ročníka Brit Awards prevzala ocenenie za celoživotný prínos, ktorú v minulosti získali Oasis, Paul McCartney, The Who, U2 alebo Queen.

Ďalšiu špeciálnu cenu Critics‘ Choice v utorok dostala nádejná škótska speváčka Emeli Sandé.

Prehľad víťazov a víťaziek Brit Awards za rok 2011

Britský spevák: Ed Sheeran

Britská speváčka: Adele

Britská skupina: Coldplay

Britský album: Adele – 21

Britský singel: One Direction – What Makes You Beautiful

Britský nováčik: Ed Sheeran

Britský producent: Ethan Johns

Medzinárodný sólový interpret: Bruno Mars

Medzinárodná sólová interpretka: Rihanna

Medzinárodný nováčik: Lana Del Rey

Medzinárodná skupina/duo: Foo Fighters

Cena kritikov: Emeli Sandé

Cena za celoživotné dielo: Blur

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe AdeleAmy WinehouseBruno MarsEd SheeranEmeli SandéJames CordenLana Del ReyOlly MursPaul McCartneyWhitney Houston