Speváčka Björk vydá na DVD záznam z turné Biophilia

Björk
Björk Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Islandská speváčka Björk vydá na DVD a Blueray nosičoch záznam koncertu z ostatného turné Biophilia. Multižánrový multimediálny projekt nakrúcali v septembri minulého roka v Londýne.

Novinka bude obsahovať aj bonus v podobe záznamu, ktorý 48-ročná interpretka nakrútila v tokijskom Miraikan Museum. DVD by sa malo dostať do predaja 24. novembra. Záznam z koncertu si fanúšikovia a fanúšičky môžu pozrieť aj v kinách. Slovenská distribučná premiéra sa uskutoční 21. októbra.

Björk

sa na hudobnej scéne pohybuje už od roku 1977, keď iba ako 12-ročná vydala svoj eponymný debutový album. Paradoxne až svoju druhú štúdiovku z roku 1993 nazvala Debut a následne s ňou zaznamenala medzinárodný úspech. Nasledovali nahrávky Post (1995), Homogenic (1997), Vespertine (2001), Medúlla (2004), Volta (2007) a Biophilia (2011).

Okrem toho má na svojom konte aj soundtracky k snímkam Tanečnica v tme (2000) a Drawing Restraint 9 (2005), pričom v oboch si aj zahrala. Za skladbu I’ve Seen It All z prvého menovaného filmu získala nomináciu na Oscara. Okrem toho ju trinásťkrát nominovali na cenu Grammy, no ani jednu z nominácií sa jej nepodarilo premeniť na víťazstvo. Medzi jej najznámejšie skladby patria Isobel, Human Behaviour, Hyperballad, All Is Full Of Love, Big Time Sensuality alebo Army Of Me. Speváčka nedávno potvrdila, že pracuje na novom albume, ktorý by mal vyjsť budúci rok.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Björk